Економіка

ПРООН продовжить програми підтримки відновлення України

Міністерство розвитку громад та територій України спільно з ПРООН в Україні впроваджують масштабні проєкти.

Результати вже втілених програм та майбутні перспективи співпраці обговорили під час зустрічі команди Мінрозвитку та ПРООН.

Заступник Генерального секретаря ООН, заступник адміністратора Програми розвитку ООН Хаолян Сюй привітав нову команду Міністерства та зазначив, що ПРООН підтримує стратегію роботи, яку обрала команда – детальне планування та чіткі вимоги до виконання спільних проєктів.

Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє зазначив, що наразі Організація надає безпрецедентну підтримку Україні, левова частка якої спрямована саме на проєкти Мінрозвитку. За його словами ПРООН й надалі буде підтримувати Міністерство в процесі відновлення.

“Понад 60 % всієї допомоги ПРООН спрямовує саме на проєкти, якими опікується Мінрозвитку. Наразі ми спільно імплементуємо понад 12 проєктів, сумарна вартість яких становить понад 415 мільйонів доларів”, — сказав Яко Сільє.

ПРООН продовжить програми підтримки відновлення України

Зі свого боку заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська навела як приклад успішної співпраці програму відновлення 18 багатоквартирних будинків у Київській області за кошти, зібрані фандрейзинговою платформою UNITED24 в межах напрямку «Відбудова України». Реалізація цього проєкту стала можливою завдяки технічній підтримці і нагляду з боку ПРООН. Оскільки на платформі акумулюються внески людей та бізнесу з усього світу, важливо було щоб відбудова була максимально прозорою.

“Для нас було важливо зробити цей процес прозорим, враховуючи природу коштів та відповідальність за них. Ми і надалі будемо звертатися до ПРООН щодо супроводження майбутніх проєктів. Зараз ми працюємо над розробкою проєкту будівництва соціального житла. Він буде спрямований на забезпечення сталими житловими рішеннями внутрішньо переміщених осіб”, — зазначила Наталія Козловська.

Своєю чергою заступниця Міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк наголосила на необхідності звернути більшу увагу на досягнення результатів спільної роботи, щоб він був відчутний для кожної громади.

“Ми орієнтовані на результат. Тому зараз надзвичайно важливо розробити дієві механізми пріоритезації інвестиційних проєктів. Не менш важливим є залучення у якості інвестицій не лише публічних коштів, а й створенні зрозумілих умов для приватного сектору. У цьому контексті важливо продовжувати всі розпочаті реформи, зокрема реформу управління державними інвестиціями, реформу децентралізації, реформу публічного управління для підвищення інституційної спроможності органів влади, а також впровадження проєктів державно-приватного партнерства на рівні громад”, — підкреслила Марина Денисюк.

ПРООН продовжить програми підтримки відновлення України

Заступник постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс зазначив, що у своїй діяльності ПРООН намагається впроваджувати нову філософію співпраці та керуватися у своїй роботі одним принципом: всі зусилля змінюють долі людей в громадах та допомагають їм. Організація використовує підхід, який наразі втілює і Мінрозвитку. А саме, визначення трьох типів регіонів — прифронтові території, центр країни та віддалені від війни регіони, і, відповідно, пріоритетних проєктів для кожного з них.

Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін наголосив, що саме умовний поділ України на три регіони, які сформувалися внаслідок війни, є відправною позицією Міністерства. Адже кожен з цих регіонів потребує особливого підходу.

ПРООН продовжить програми підтримки відновлення України

 “Порядок денний прифронтових регіонів суттєво відрізняється від тилових регіонів, але всі вони вони заслуговують на паритетний розвиток. У лютому 2025 року ми отримаємо стратегії розвитку для кожного окремого регіону. Це дозволить нам врахувати об’єктивну ситуацію, яка є в Україні. А також категоризувати і пріоретизувати проєкти відповідно до потреб кожної окремої громади та регіону. Ми розраховуємо на підтримку ПРООН у адаптації нашої інституційної спроможності, а також підтримку нашої візії майбутнього розвитку України, яка має бути сформована вже зараз попри те, що війна все ще триває”, — зазначив Олексій Рябикін.

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України