Авторські статтіТехно

NASA відкрило два астероїда після того, як вони ледь не знищили Землю

Об’єкти 2018 RY5 і RZ5 пролетіли повз Землю на 0,47 і 0,13 місячної відстані.

Астероїди є однією з найбільш ймовірних зовнішніх загроз Землі і небезпечні тім, що в будь-який момент можуть впасти на поверхню нашої планети, спровокувавши при цьому руйнування, масштаби якої будуть залежати від ряду факторів, включаючи розміри, місце і швидкість падіння небесного тіла. У будь-якому випадку кожен наближається астероїд являє небезпеку для земних мешканців. З метою запобігти несподіване падіння космічних об’єктів на поверхню Землі були створені цілі обсерваторії і космічні агентства, начебто NASA, але, як з’ясувалося, навіть величезний багаж знань та найсучасніше обладнання не дозволяють вченим захистити людство від раптових загроз.

Так, зокрема, днями стало відомо, що дослідники «проморгали» відразу два астероїда, які ледь не погубили Землю. NASA відкрило об’єкти 2018 RY5 і RZ5 через день після того, як вони пролетіли повз нашої планети на 0,47 і 0,13 місячного відстані. Відомо, що вони пройшли поблизу Землі увечері 12 вересня, а про існування астероїдів астрономи обсерваторії Catalina Sky Survey дізналися лише 13 вересня.

Раніше ми писали, що астероїд розміром з невелике селище може впасти на Землю в 2028 році. Вчені підрахували, що космічний об’єкт подібних розмірів здатний повністю знищити такі мегаполіси як Лондон чи Нью-Йорк.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України