Авторські статті

Прокуратура не вважає злочином відмову судити Януковича за незабезпечення прав громадян

У порушення статті 214 Кримінального процесуального кодексу України, прокуратура відмовилася вносити до Єдиного реєстру досудових розслідувань дані про злочин судді, який відмовився судити Віктора Януковича. Про це повідомив відомий правозахисник свободівець Віталій Купрій. Раніше він звернувся до правоохоронних органів з вимогою притягнути до кримінальної відповідальности суддю Вищого адміністративного суду Олександра Веденяпіна. Саме цей суддя відмовив свободівцю у відкритті провадження у справі щодо бездіяльности Президента України, яка полягає у незабезпеченні прав громадян на мирні зібрання і непритягненні до відповідальности осіб, винних у побитті мирних демонстрантів.

“Згідно з Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства, у кожного громадянина є право на оскарження в суді рішень, дій, бездіяльности будь-якої посадової особи, у тому числі Президента. А стаття 375 Кримінального кодексу передбачає покарання за ухвалення завідомо неправосудних рішень у цих справах.

Суддя, ухвалюючи рішення про обмеження доступу до правосуддя, вчиняє злочин, який повинні розслідувати органи прокуратури. Але в своєму листі від 3 лютого слідчий прокуратури Києва Рибка Г.І., скандально відомий своїми діями в ході розслідування у справі Павліченків, не побачив ознак злочину в діях судді, що порушують фундаментальні засади права в країні. Все це вкотре засвідчує наявність в Україні кругової поруки між виконавчою владою, правоохоронними органами та судами, що можна охарактеризувати як “кримінальну диктатуру”, – зазначив Віталій Купрій.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Майдані: картка Приватбанку 5457082230251691. НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України