Право

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно ще одного «кремлівського рупора» в окупованому Криму

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно окупаційного депутата «Державної Ради Республіки Крим»

Після повномасштабного вторгнення, обвинувачуваний розпочав пропагандистську кампанію проти України. Цей так званий депутат неодноразово виступав у ЗМІ та закликав кримчан підтримувати збройну агресію РФ. Злочини ворога обвинувачений виставляв як  «порятунок», «наведення порядку» та «відновлення мозку братам».

На різних пропагандистських каналах чиновник переконував у легітимності окупації частини території України та закликав до насильницького повалення української влади. В усіх своїх виступах обвинувачений намагався створити позитивний образ окупантів та возвеличував ідеї «руського міра».

Загалом, будувати свою кар’єру в кримських «органах влади» обвинувачений розпочав відразу після окупації Криму у 2014 році.
Зокрема, він був регіональним депутатом до «Державної Ради РК» від «Єдиної Росії», працював у «Комітеті Державної Ради РК» з народної дипломатії та міжнаціональних відносин, де з 2018 року по теперішній час обіймає посаду голови.

Дії «депутата» кваліфіковано як публічні заклики до насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади (ч. 3 ст. 109 КК України), виправдовування, визнання правомірною збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників (ч. 3 ст. 436-2 КК України) та колабораційна діяльність (ч. 6 ст. 111-1 КК України).

Санкція передбачає до п’ятнадцяти років позбавлення волі.

Прокуратура

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України