Авторські статті

Програма Індії та Росії з розробки та виробництва винищувачів майбутнього закривається

   Вельми серйозно розпіарена спільна програма Індії та Росії з розробки та виробництва винищувача п’ятого покоління зайшла в глухий тупик, або, точніше – пішла на дно? Справа в тому, що вже другий місяць поспіль міністерство оборони Індії ігнорує звернення Росії щодо відновлення переговорів по спільній програмі «винищувача майбутнього». Російські представники зверталися до міністерства оборони Індії 9 лютого і 3 березня, але не по одному з них відповідь так і отримали. Таким чином програма FGFA під кодовим ім’ям Project 79L виявилася не просто в підвішеному стані, а знаючи манеру спілкування індусів – для них не цікавою і фактично закритою.

Даний проект був розрахований на капіталовкладення в розмірі від 6 до 8 млрд. Доларів, які Росія та Індія в рівних частках повинні були внести на повномасштабні НДДКР, але ВПС Індії проігнорували раніше досягнуті домовленості і все тому, що у них на горизонті з’явилася програма по дуже вигідному придбанню 126 французьких винищувачів Rafale за тендером MMRCA.

Отже, що в підсумку? Найголовніше – Росію кинув її стратегічний партнер, в якому вона не могла сумніватися  (так само як і з Китаєм). Міністерство оборони Росії, у зв’язку з провалом даного проекту, не зможуть взяти на озброєння до 2020 року 52 сучасних винищувача-невидимки Т-50, а обмежиться всього лише-12 літаками. Ось такий от могутній “Рособоронекспорт” і звеселяючі санкції. А Індія в свою чергу перехопила естафету у Китаю, підсумовує Злий Одессит.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.