Новини

Профілактика пролежнів і як вибрати матрац протипролежневий

У здорових людей ніколи не буває пролежнів. Чому? Вони можуть вільно рухатися і переміщати вагу свого тіла з однієї його частини на іншу.

При відсутності належного догляду пролежні можуть з’явитися у лежачого пацієнта будь-якого віку, але саме літні люди найбільш схильні до їх утворення, оскільки сучасний темп життя часто не дозволяє близьким і родичам приділяти достатньо уваги таким хворим, а різні соціальні умови життя не дозволяють найняти кваліфіковану доглядальницю.

Особливо високий ризик утворення пролежнів у паралізованих пацієнтів, які перебувають у непритомному стані, що приймають заспокійливі ліки, після хірургічних операцій, у людей з порушенням рухливості в результаті інсульту. Багато хто з них майже зовсім не рухаються в ліжку без сторонньої допомоги і не можуть довільно змінювати положення свого тіла.

Чому виникають пролежні?

Щоб зрозуміти, що таке пролежні, можна взяти як приклад ситуацію, з якою стикався будь-яка людина в своєму житті. Під час сну у не зовсім вдалому положенні може статися оніміння руки з наступним відчуттям поколювання (парестезії), із-за чого наш розумний і дбайливий організм будить нас, сигналізуючи про те, що наша рука недоотримує життєво важливих речовин (кисню з кров’ю).

Те ж саме відбувається з людиною, тривалий час перебувають в нерухомому стані. З-за тиску ліжка на опуклі ділянки тіла, відбувається здавлення і перекриття мікроскопічних капілярів, і починається кисневе голодування, що приводить до загибелі частини клітин і виникнення пролежнів.

Де найбільш часто виникають пролежні?

У зоні ризику більшою мірою знаходяться частини тіла, що знаходяться в районі кісткових виступів, де вага тіла концентрується на невеликій ділянці поверхні шкіри, обумовлюючи сильне здавлювання кровоносних судин і блокуючи тим самим нормальне кровопостачання тканин. При тривалому положенні лежачого хворого на спині пролежні виникають під крижами, в результаті чого достатньо всього декількох днів, щоб клітини почали відмирати, і відбулося утворення пролежня. Серед найбільш небезпечних місць, де можуть утворитися пролежні, варто відзначити п’яти і область великого вертлюга стегнової кістки. Крім цього, важливо пам’ятати, що виникнення пролежнів спостерігається також у людей, які проводять довгий час в інвалідному кріслі-каталці.

Зовнішній вид пролежня на великому рожні

Інколи м’які тканини здавлюються, коли тіло хворого впирається в санітарне або медичне обладнання. Невдало розташовані пов’язки, шини, катетери, підкладні судна можуть сприяти утворенню пролежнів. Практично будь-який твердий предмет, що давить на шкіру, може бути небезпечним, якщо пацієнт не може нормально рухатися. Такі речі, як гудзики, вузли на одязі, шпильки та інші дрібні предмети, в ліжку можуть, потрапивши під тіло пацієнта, створювати області сильного тиску, де рух крові припиняється.

Як уникнути виникнення пролежнів?

При догляді за людиною, у якої є схильність до виникнення пролежнів, ви повинні зробити все можливе, щоб уникнути їх, так як це дозволить вам позбавитися від великих проблем в майбутньому. Приймаючи необхідні профілактичні заходи, можна значно знизити ймовірність виникнення пролежнів на тілі лежачого хворого.

Уникайте тривалого блокування кровообігу в м’яких тканинах, так як це призводить до кисневого голодування клітин і їх відмирання з подальшим виникненням ерозій і виразок. Зазвичай слід повертати пацієнтів 1 раз в 1-4 години, проте в деяких випадках це потрібно робити частіше.

Змінюючи положення пацієнта, по можливості уникайте сповзання, щоб не стався зсув тканин. Пересуваючи пацієнта, слід його трохи піднімати, а не тягнути або штовхати.

По можливості придбайте спеціальну функціональну медичну ліжко, що дозволяє рівномірно розподілити вагу тіла, щоб зменшилося навантаження на ділянки тіла з під кістковими виступами.

Купіть протипролежневий матрац, який підстрахує вас 24 години на добу у разі вашої відсутності і неможливості вчасно міняти положення лежачого хворого.

Періодично заглядайте під кісткові виступи на руках, ногах і стегнах людини.

Слідкуйте за гігієною тіла лежачого хворого, щоб шкіра пацієнта була чистою.

Якщо у людини вже є пролежні, то необхідно проконсультуватися з лікарем для того, щоб здійснювати належний догляд за пошкодженими тканинами, а також по можливості захищати його від отримання мікротравм у вигляді саден.

Забезпечте пацієнта правильним харчуванням, слідкуйте за загальним станом організму в цілому, спілкуйтеся з ним. Якщо ви не впевнені в тому, що робити в тій чи іншій ситуації, зверніться до кваліфікованого хірурга.

Протипролежневі матраци

Протипролежневі матраци і системи вже отримали широке поширення, тому що є відмінним засобом профілактики пролежнів. Найбільш поширені два типи матраців — це балонний і пористий. Основний принцип роботи будь-якого протипролежневих матраців полягає в почерговому нагнітанні повітря в парні і непарні клітинки або трубки (балони) з періодичністю в 6-8 хвилин. Велиий вибрі матрасів з компресорами ви зможете знайти на сторінці сайту інтернет-магазину Baldinelli http://baldinelli.ua/reabilitaciya/protivoprolezhnevye-matrasi/s-kompressorami . Сучасні надійні автоматичні компресори мають невеликий рівень енергоспоживання (10 Вт) і низький рівень шуму (він схожий на шум працюючого кулера в системному блоці або виходить повітря з надутого гумового м’яча). Компресор протипролежневих матраців може бути встановлений на горизонтальну поверхню або підвішений на спинку ліжка. Це дозволяє нормалізувати кровообіг, а також надавати масажну дію на м’які тканини пацієнта.

В порівнянні з вартістю лікування пролежнів, де без хірургічного втручання часто не обійтися, вартість протипролежневих матраців не є надто високою і коливається в межах від 3 000 до 6 000 російських рублів.

балонний протипролежневий матрац

Балонний протипролежневий матрац

Балонні протипролежневі системи призначені для лежачих хворих з вагою тіла від 100-150 кг і вище. Завдяки унікальній лазерної мікроперфорації поверхні матраца забезпечується додатковий приплив повітря для обдування тіла людини з метою запобігання потіння та забезпечення максимального комфорту.

Для пацієнтів із невеликою і середньою вагою (до 120 кг) рекомендуються комірчасті матраци. Досить часто їх купують для людей, що проходять курс реабілітації після операцій або травм.

ніздрюватий протипролежневий матрац

Ніздрюватий протипролежневий матрац

Компанія Roho працює на цьому ринку вже тривалий час і не з чуток знає про те, наскільки складно доглядати за важкохворими родичами або інвалідами, так як створена на базі патронажного центру. Інтернет-магазин baldinelli.ua пропонує своїм клієнтам матраси саме тієї компанії. Медичні матраси, представлена в каталозі сайту, — це не просто товари для хворих та інвалідів. Насамперед — це можливість оточити ваших близьких турботою та теплом і дати їм можливість відчувати себе не такими безпорадними. Досвід, накопичений нами за час надання патронажних послуг дозволяє нам пропонувати перевірену часом медтехніку за доступними цінами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України