Політика

Bloomberg жорстко критикував Зеленського через Залужного

Чутки про можливу відставку головнокомандувача Валерія Залужного, ініційована президентом Володимиром Зеленським, сколихнула не тільки українське суспільство в найширшому сенсі. На Заході теж несхвально дивляться на можливу зміну військового командування.

Авторитетне американське видання Bloomberg вважає, що українському керівництву варто відкласти внутрішні політичні суперечки і зосередитися на питаннях війни та безпеки.

“[ЄС] виділив 50 мільярдів євро допомоги Україні, і це чудова новина. Наступними, хто має надати пріоритет життєво важливому питанню безпеки над продажною внутрішньою політикою, мають стати республіканці в Конгресі США та президент Володимир Зеленський у Києві”, – йдеться в публікації.

Видання перераховує численні заслуги Залужного у війні і зауважує, що Зеленському потрібна досить вагома причина, щоб відправити генерала у відставку. Автор публікації підкреслює, що навіть найталановитіші генерали можуть зазнавати невдач у війні, особливо, коли у них недостатньо ресурсів для проведення операцій, як це сталося з літнім контрнаступом ЗСУ.

“Зеленському варто довго подумати про потенційну ціну заміни командувача, якого так поважають його війська, бо якщо йдеться про заздрість, то святкувати будуть тільки в Москві”, – пише Bloomberg.

Автор публікації зазначає, що зараз для України настав найнебезпечніший час після початкового періоду війни: артилерійські снаряди закінчуються, протиповітряна оборона також не має великих запасів ракет, а українські виробники зброї не можуть зрівнятися в темпах з російським ВПК.

“Звільнення Залужного завдало б шкоди і без того ослабленому моральному духу на фронті. (…) Якщо Зеленський не знає чогось великого, чого не знає решта світу, він повинен відкинути свої розчарування та налагодити стосунки [із Залужним]”, – пише Bloomberg і додає, що Зеленському варто зосередитися на лобіюванні поставок західної зброї, а не на звільненні Залужного…

Нагадаємо, 29 січня в українському сегменті Мережі зі швидкістю світла розігнали новини про те, що головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного звільнено. У пабліках противника почалася радість.

Відставки не сталося, за повідомленнями ЗМІ, через те, що на Зеленського надавали вищі командири ЗУ і Захід.

Водночас Сили оборони України на найгарячіших ділянках фронту обкатують нову тактику Залужного, яка передбачає завдання противнику максимальних втрат за збереження життя своїх солдатів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України