Новини з Австрії

В Австрії п’ятеро людей загинули після вживання сиру

У четвер колишньому керівнику сироварні довелося відповідати за ці смерті в суді. Його визнали винним.

У четвер у суді у Вінер-Нойштадті продовжився судовий процес у справі про лістерію за участю колишнього начальника нині закритої сироварні в Глоггніце (район Нойнкірхен). Колишньому начальнику сироварні висунули обвинувачення у вбивстві з грубої необережності та заподіянні тяжких тілесних ушкоджень з грубої необережності або заподіянні тілесних ушкоджень з грубої необережності. На суді 39-річний чоловік не визнав себе винним.

Чоловіка, родом із Сербії, звинуватили в недотриманні правил гігієни, невиконанні через фінансові причини замовленого інспектором із харчових продуктів ремонту та необслуговуванні обладнання. Лістерію вже було виявлено в компанії у квітні 2018 року, проте обвинувачені стверджують, що дізналися про це набагато пізніше.

Судовий процес за участю одного судді розпочався у вересні минулого року, і на другий день слухань, 23 листопада 2023 року, відповідальний інспектор з продуктів харчування повідомив про серйозні дефекти в компанії. У вересні 2022 року, за даними прокуратури, у камері дозрівання компанії та в інших місцях, було виявлено штам бактерій, і виробництво було заборонено. Компанія відкликала каймак, питний йогурт і вершковий сир. Кластерний аналіз, який регулярно проводить Агентство з охорони здоров’я та продовольчої безпеки (AGES), раніше показав, що кілька захворювань у Відні можна пов’язати з ідентичним штамом Listeria.

П’ятеро людей померли після вживання заражених продуктів цієї компанії. Двоє людей зазнали незворотного пошкодження головного мозку, троє інших страждали від хронічної ниркової недостатності, пневмонії та сильної слабкості. Повідомляється, що в жінки сталися передчасні пологи через лістеріоз. Дитині довелося провести штучну вентиляцію легенів, і вона захворіла на сепсис. Одному з постраждалих довелося перебувати в реанімації 188 днів. Венець, у якого раніше не було хвороб, тепер постійно потребує догляду.

Ще два нових обвинувачення прокуратури стосуються банкрутства сироварні та двох випадків зараження в ресторані у Відні. Повідомляється, що колишній бос свідомо приховав готівку в касовому апараті. Оскільки необхідно більше свідків і щоб не затягувати розгляд, суддя виключив нові звинувачення. Тут також необхідні додаткові свідки. Усі ці факти тепер будуть розглянуті 14 березня.

Близько 12.30 суддя Біргіт Борнс винесла вирок: 13 місяців в’язниці та 25 000 євро компенсації для трьох пацієнтів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України