Авторські статті

Проблема сміття – не тільки у Львова. Вибрані компанії отримують вигоду, а українці – забруднені води та повітря

На фото за моєю спиною – сміттєзвалище міста Івано-Франківськ. Назвати цей жах полігоном при тверезому розумі язик не повернеться.

Можна скільки завгодно критикувати мера Львова, але слід пам’ятати – ми всі, вся Україна, сидимо на міні сповільненої дії. Не лише Садовий не вирішив проблему утилізації відходів, її не вирішив ніхто. За всі роки незалежності.

Невідсортовані відходи, ціла гора, розкладаються на відкритому повітрі. З кожним дощем все більше отрути потрапляє в грунтові води. Вітер розносить сморід і заразу. Птахи, щурі, комахи. Це просто жах, який є в кожній області, біля кожного міста України. Це екологічна катастрофа національного масштабу, а не проблема окремо взятого Львова.

Тут, в Івано-Франківську, нема навіть потішної «сортувальної лінії імені Гройсмана», як біля Вінниці. Тому й журналістам нічого показати. Просто «працівники невідомої фірми» шукають цінні метали, сортують пластик і картон. І зовсім не хочуть фотографуватися.

Будь кого, будь якого мера можна при бажанні «опустити» на темі сміття, святих тут немає.
Хто біля корита – багатіє на тарифах, дрібніша мафія – на нелегальному сортуванні і переробці. А всім нам за це платити: землею, здоров’ям, майбутнім дітей.

Микола Басараб

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.