Авторські статті

Про що слід пам’ятати, купуючи товари в закордонних Інтернет-магазинах

Про що слід пам’ятати, купуючи товари у закордонних Інтернет-магазинах”, – Тупальський відповів на найпоширеніші запитання

Які обмеження є для купівлі товарів за кордоном та як розрахувати суму митного збору та податку за посилку, дорожчу за 150 євро, розповів в. о. начальника Київської міської митниці Сергій Тупальський на своїй сторінці у Фейсбуку.

Тупальський нагадав, що всі посилки вартістю до 150 євро не оподатковуються, незалежно від того, чи це замовлення фізичної особи, чи юридичної.

“Не знаєте, як довести, що ви заплатили за своє замовлення менше за 150 євро? Будьте готовими надати підтверджувальні документи стосовно вартості замовлень, виписки з банків, що підтверджують оплату товару, зазначені в касових або товарних чеках, ярликах, інших документах роздрібної торгівлі, які містять відомості щодо вартості”, – зазначив Тупальський.

Митник також додав: “Якщо посилка коштує більше за 150 євро, то ви маєте сплатити мито та податок на додану вартість від суми, яка перевищує цю суму”. За словами Тупальського , вартість відправлення для юридичних осіб може включати або не включати в себе вартість доставки, в залежності від умов поставки, що вказуються у комерційному інвойсі відповідно до Incoterms (вартість доставки додається на умовах доставки EXW, FOB, FCA).

Разом з тим, головний київський митник попередив, що спроби обійти сплату податку відстежуються працівниками митниці. “Попереджаю тих, хто намагається штучно занизити вартість посилки (наприклад, розбивши її на кілька, щоб не платити мито та ПДВ) – навряд чи у вас це вийде, натомість матимете лише зайву мороку”, – акцентував Тупальський.

Він нагадав про заборонені для пересилки товари. “Окрім зброї, легкозаймистих та вибухових речовин – це також, наприклад, брудний одяг та взуття без документів про проведену фумігацію. Такі речі можуть бути небезпечними для тих, хто торкається пакунків під час транспортування”, – заявивши Тупальський.

Також він додав, що митники не розпаковують посилки самостійно. “Розпакування і пред’явлення до митного огляду здійснюється представником експрес-перевізника (оператора поштового зв’язку). Огляд проводитись посадовою особою митного органу в присутності не менше ніж двох представників експрес-перевізника (оператора поштового зв’язку). Розпакування й митний огляд здійснюється на вимогу посадової особи митниці, а також у випадках встановлених законодавством (пошкодження упаковки, не заявлено вартість тощо)”, – написав Тупальський.

На завершення головний митник столиці пообіцяв відповісти на питання, які можуть виникнути у тих, хто замовляє товари за кордоном.

Як повідомлялося раніше, у 2016 році через Київську міську митницю пройшло понад 25 мільйонів поштових та експрес-відправлень вартістю до 150 євро.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.