Джерело: Defence Express
Бригада безпілотних систем “Птахи Мадяра” оприлюднила інформацію про появу вітчизняних дронів, які управляються через оптоволоконний кабель та мають дальність польоту аж до 41 кілометра.
При цьому передбачається, що темпи виробництва таких безпілотників складатимуть 1000 одиниць на місяць, і вже є оцінки, що за допомогою таких дронів наші захисники зможуть вражати навіть далекобійну артилерію та ЗРК середньої дальності рашистів.
На перший погляд, ця інформація й так виглядає по-своєму вражаюче. Бо, наприклад, 41 кілометр дальності застосування – поки що найвищий показник, який циркулював в публічних джерелах щодо наших дронів на оптоволокні, та й взагалі БПЛА із управлінням по оптоволоконному кабелю як виду озброєння.
Крім того, і показник темпу виробництва в 1000 одиниць на місяць виглядає по-своєму вражаюче. Бо так виходить, що за цей рік наші захисники зможуть отримати мінімум 12 тисяч таких БПЛА, які зможуть знищувати далекобійну артилерію та ЗРК середньої дальності, і це буде доволі цікавий зразок масового і водночас дешевого далекобійного озброєння.
Однак в даному випадку від Defense Express хочемо виділити два важливі аспекти загального характері, які ілюструє історія з появою у “Птахів Мадяра” дронів на оптоволокні з дальністю на 41 кілометрів.
Перший із них – в ході повномасштабної війни РФ проти України постійно відбувається “гонка дронових технологій”, в рамках якої обидві сторони намагаються постійно вдосконалювати власні технологічні напрацювання по безпілотникам.
Це явище можна назвати в чомусь унікальним – хоча за останні років 50 це аж ніяк не перша війна, де широко використовуються безпілотники, але це точно перша війна, під час якої відбувається настільки інтенсивний розвиток цього виду озброєння. Однак в цьому ракурсі треба постійно розуміти, що жодна із сторін цієї гонки не має постійної технологічної переваги (на то це і “гонка”), і це стосується не тільки нас, але й рашистів також.
Другий аспект – для розвитку дронів потрібна не тільки концептуальна база, але й компонентна база також. До цього моменту, у вересні та грудні 2024 року в ЗМІ неоднократно були повідомлення про те, що Китай начебто може заблокувати поставку комплектуючих, необхідних для нашої дронової індустрії.
Однак факт появи згаданого вище безпілотника на оптоволокні з дальністю до 41 кілометра говорить зокрема й про те, що на даний момент наша індустрія виробництва безпілотників очікуваних проблем із елементною базою не має.
Просто пшик: ЗМІ пояснили, що не так із погрозами Трампа Путіну Кремль не злякався погроз…
Навіть непрямі підрахунки зможуть дати розуміння, як це озброєння зміцнить потенціал ворога Джерело: Defence Express…
Низькі світові ціни на нафту посприяють якнайшвидшому закінченню війни в Україні. Президент США Дональд Трамп,…
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху не став критикувати Ілона Маска, якого з усіх боків критикують за…
Служба безпеки та Національна поліція запобігли новим спробам нелегального збуту зброї та боєприпасів у різних…
За словами керівника ГУР МО, очікується, що Пхеньян направив москві близько 120 одиниць 170-мм самохідних…