Які характеристики вітчизняної далекобійної ракети може розкрити це коротке відео
Джерело: Defence Express
Сьогодні Секретар РНБО Олексій Данілов опублікував відео пуску далекобійної ракети українського виробництва, натякнувши, що така зброя може бути використана для наступних ударів по військовим об’єктам РФ.
Місце та час дії не розкриваються. Нема деталізації, чи це був випробувальний пуск з метою перевірки характеристик дослідного зразка виробу, чи уже бойовий пуск ракети по російським окупантам. Навіть та обставина, що пуск та відеозйомка відповідно відбувались уночі, уже в чомусь ускладнює ідентифікацію цієї таємничої ракети українського виробництва. Однак якщо уважніше вглянемось в це відео ще раз, то зможемо все ж вловити деякі значущі деталі.
Ракетна програма Президента України в дії. Випробування успішні, застосування ефективне.
«Ждёт Севастополь, ждёт Камчатка, ждёт Кронштадт…».P. S. Тиха і співоча українська ніч… pic.twitter.com/DzpK4IezCv
— Oleksiy Danilov (@OleksiyDanilov) August 31, 2023
Для початку, з цього відео можемо зрозуміти, що ми бачимо пуск все ж твердопаливної дозвукової крилатої ракети. І в неї може бути як мінімум один конструктивний елемент, спільний із протикорабельною ракетою Р-360 комплексу “Нептун” – наявність стартового прискорювача, який відділяється після відстрілу ракети.
В кадрі ми заледве можемо побачити, що пускова установка під цю ракету в чомусь подібна до пускової установки протикорабельної ракети “Нептун”, але водночас може мати дещо інше шасі або ж розміщуватись взагалі на причепі, подібно до того, як це виконано на береговому ракетному комлексі HCDS під ПКР Harpoon Block II.
Сам факт пуску цієї ракети вночі може свідчити одночасно і про те, що там використовується комбінована система наведення, і також – що лише інерційна, тому це питання можна поки що залишити відкритим.
Вцілому за дотичними ознаками виглядає так, що ця ракета все ж підпадає під опис модифікованого “Нептуна” для ударів по наземним цілям. Але із первинними враженнями слід бути обережними, бо додаткова інформація може взагалі перевернути картину.
Нагадаємо, раніше Defense Express розповідав про те, чи реально зробити свою крилату ракету і понад 10 років тримати її в секреті на прикладі Тайваню.