В Тернополі презентували книгу про Блаженнішого Любомира Гузара

«Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара» – таку назву отримала книга Володимира Чистуха про Блаженнішого Любомира Гузара, яку 21 липня презентували у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Людиною “з ангелом на плечі” його назвав Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор (Мартинюк), перефразовуючи Василя Стуса, і закликав кожного до пізнання особистості Блаженнішого.

Відеосюжет промови Владики Теодора (Мартинюка):

Племінниця та похресниця Блаженнішого Любомира Марія Рипан, яка також є праправнучкою отця Дмитра Гузара, прадіда Блаженнішого, а нині проживає в Торонто (Канада), розказала, як створювалася ця книга. За основу взяті світлини з двох сімейних альбомів. Демонструючи світлини, пані Марія розказала про родину, друзів та знайомих, які в той чи інший спосіб були причетні до Гузарів. Завдяки їй відбулося видання книги.

Уривок промови Марії Рипан:

До слова, у передмові до книги Блаженніший Любомир у свій час звертав увагу читачів на цінність зібраного матеріалу для розуміння епохи в житті українського народу західних областей України. В цілому видання висвітлює родину Дмитра Гузара, прадіда Блаженнішого, який впродовж більш, ніж півстоліття (1856-1908) був парохом у селі Завалів, Підгаєцького району, Тернопільської області. Отець Дмитро та його дружина Кароліна були батьками Лева, який мав сина Ярослава – батька Блаженнішого Любомира.

Автор книги, вчитель із Завалова Володимир Чистух сказав наступне:

Модератором зібрання став о.-доктор Віталій Козак, синкел у справах стратегії розвитку УГКЦ, а організатором виступив о.-мітрат Андрій Іван Говера, синкел у справах мирян Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh