Джерело: Defence Express
Коли Кремль починає свої ядерні погрози світу, які вкрай популярні серед росіян, то завжди уникає одного дуже важливого аспекту. І говорячи, мовляв, варто прийняти рішення і США перетворяться на радіоактивний попіл, а Лондон чи Париж, або будь-який інший куточок Європи зникне у ядерному вогні, забувають одну, але дуже важливу деталь.
Звісно забувають спеціально, бо з нею росіянам “улюлюкати” буде не дуже весело. Бо не лише РФ має ядерну зброю. І росіяни так само зникнуть у полум’ї ядерної війни за рішенням Кремля, бо саме так працює ядерне стримування.
Як вважається РФ хоча і має найбільшу кількість ядерних бойових частин – близько 4,4 тисяч, але розгорнутими і готовими до використанням тримає 1710 одиниць. Близько 870 на ґрунтових та шахтних носіях, ще до 640 на підводних човнах (близько 530 міжконтинентальних балістичних ракет наземного та морського базування), а ще 200 – на стратегічній авіації.
У США при запасі у 3,7 тисячі розгорнуто близько 1770 одиниць стратегічного ядерного озброєння. Вони розміщені на 400 міжконтинентальних ракетах шахтного базування Minuteman III та на 294 ракетах Trident II на підводних човнах. Загалом 694, тобто по ракетах такого класу США мають перевагу над РФ. Але по боєголовках на ракетах менше – 1370, ще 400 – на стратегічній авіації.
Враховуючи те, що концепція ядерної війни передбачає так званий зустрічний удар, коли запуск власних балістичних ракет відбувається одразу після фіксації ворожих, громадяни РФ цілком можуть розраховувати на отримання більш ніж достатньої для їх тотального знищення порції з понад 1000 боєголовок. У цьому й полягає так зване ядерне стримування.
При цьому від традиційних пускових районів американських підводних човнів у Північному морі до РФ ближче, ніж від російських до США. І тому мешканці Москви, Санкт-Петербурга, Казані та сотень інших російських міст зникнуть раніше і не побачать до чого їх ватажок довів світ.
Більше того, вкрай важливою компонентою є гарантування знищення противника за будь-яких умов. Навіть якщо ворогу вдалось завдати одноосібного ядерного удару. Для цього ракети знаходяться у захищених шахтах та на підводних човнах, а їх кількість у рази перевищує необхідним мінімум. А команду на їх запуск можна дати за допомогою системи Airborne Launch Control System – ALCS, яка діє в умовах, коли Білого дому вже не існує.
Саме тому Франція та Велика Британія свої стратегічні ядерні сили тримають на підводних човнах. Франція має чотири субмарини класу Triomphant з 16 ракетами M51 з роздільними бойовими частинами та близько 240 ядерних зарядів для них.
А Велика Британія – свої чотири Vanguard з 16 Trident II на кожній на яких розміщено 120 зарядів. При цьому у британців є своя “Мертва рука” для ядерного удару на “паперових технологіях”.
Захід має розробити план дійсно дієвих заходів у випадку, коли "невідомі дрони" літають прямо над…
Відсотки і борги замість подарунків - ось що станеться з 14-ю зарплатою в багатьох сім'ях…
В Україні намолочено 72,9 млн тонн нового врожаю зернових та олійних культур, який зібраний на…
Минулої ночі у тимчасово окупованому Бердянську стався потужний вибух, після якого виникла пожежа. Про це…
Усього Велика Британія закупила 14 шведських САУ Archer на заміну AS-90, які були поставлені Україні…
Агентство Bloomberg оприлюднило інформацію від дирекції Національної розвідки США щодо цілеспрямованих убивств політичних опонентів Володимира…