Авторські статті

Чорновіл: Прийом спрацював – прихильники Зеленського вчора співчували президенту більше, ніж загиблим

Багатьом до цих пір не по собі від того шоу, яке влада влаштувала з похоронної процесії українців, загиблих в авіакатастрофі в Ірані. Там, де робили пафосну картинку, ніхто не міг перешкодити сценарієм. Друзі та колеги загиблих були відокремлені відстанню і режимними бар’єр бар’єрами від фальшивої влади. Всі бачили – там у людей були справжні емоції: вони плакали, стали на коліна, зустрічаючи своїх друзів. З такими красивого серіальчик не знімеш, тому можновладці стояли окремо.

Про це у своєму блозі пише політолог Тарас Чорновіл.

Він зазначає, картинку забезпечував спеціальний продакшн, а, коли труни привезли в термінал «В» Зеленському знову допомогли уникнути прикрих зустрічей. Труни провезли на поле і пронесли між друзями загиблих в термінал, куди їх відразу не пропустили. Бо там, безпосередньо у загиблих повинні були зробити фотосесію для Зеленського. Було дуже помітно, як поділявся кортеж перед терміналом: катафалки в одну сторону, а авто з чиновниками – в іншій. Звідти спішно Зеленський ретирувався, тому що після закінчення репортажу, йому ці мертві українці більше не були потрібні.

За словами політолога, вчора був використаний дуже зрозумілий всім простий технологічний прийом. Він діє дуже добре діє на підсвідомість, але здогадатися про це можуть тільки люди, які мали справу з політтехнологіями. Коли атмосфера скорботна, з’єднання являється самий вдалий момент – викликати таке ж співчуття і для цього якось виділятися. Співчуття на похоронах – це класика, яку при нагоді використовують технологи в десятках країн світу. Вразив «скромний» і не по сезону наряд Зеленського. Навколо нього прем’єр і спікер, у добротних довгих пальто – знали ж, що близько години доведеться стояти на холодному вітрі. А між ними в скромненьком півпальта стоїть сам президент. Вони крутяться, кривлятися і явно демонструють, що замерзли, а він – одна непорушна скорботу. Реакція прихильників Зеленського свідчить, що політтехнологічний прийом подіяв. Ті Зеленському більше співчували, ніж загиблим.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України