Політика

Пряма загроза безпеці Європи: три країни скасовують авіасполучення з Іраном

Найбільші європейські країни – Франція, Німеччина та Велика Британія – планують скасувати двосторонні угоди з Іраном про авіасполучення.

Як повідомляє The Guardian, країни виступили зі спільною заявою, в якій ідеться про те, що ухвалення такого рішення пов’язане з питанням експорту Іраном балістичних ракет до Росії. У Європі це вважають назвавши “прямою загрозою європейській безпеці”. Країни також домагатимуться накладення санкцій на авіакомпанію Iran Air.

“Уряди Франції, Німеччини та Великої Британії рішуче засуджують експорт Іраном і закупівлю Росією іранських балістичних ракет. Це є подальшою ескалацією військової підтримки Іраном агресивної війни Росії проти України, і іранські ракети досягнуть європейської землі, збільшивши страждання українського народу. Цей акт є ескалацією як з боку Ірану, так і Росії та є прямою загрозою європейській безпеці”, – йдеться в заяві.

Країни нагадують, що повідомляли про наміри застосувати відповідні заходи щодо Ірану.

“Наразі ми маємо підтвердження того, що Іран здійснив ці перекази. Ми вживатимемо негайних заходів для скасування двосторонніх угод про авіасполучення з Іраном. Крім того, ми будемо домагатися визначення важливих організацій та осіб, причетних до програми балістичних ракет Ірану і передачі балістичних ракет та іншої зброї Росії. … Ми закликаємо Іран негайно припинити будь-яку підтримку війни Росії проти України і зупинити розробку і передачу своїх балістичних ракет”, – заявляють країни.

Нагадаємо, місія Ірану в ООН відкинула звинувачення в передачі балістичних ракет малої дальності в Росію.

Однак наступного дня в Тегерані підтвердили інформацію, що постачають Москві зброю.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що “такий розвиток подій і зростання співпраці між Росією та Іраном загрожує європейській безпеці та демонструє, що дестабілізуючий вплив Ірану поширюється далеко за межі Близького Сходу”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України