Новини з Австрії

В Австрії звинуватили лідера право-популістів у підтримці російського шпигуна Егісто Отта

Депутат від Народної партії Хангер виявляє причетність лідера FPÖ Кікля до скандалу, пов’язаного з імовірним російським шпигуном Егісто Оттом, і звинувачує його в державній зраді.

За його словами, Кікль хотів просунути підозрюваного в російському шпигуні Егісто Отта на вищу посаду в новому агентстві державної безпеки. Таким чином лідер парламентської фракції в U-комітеті щодо “червоно-синього зловживання владою” ідентифікує причетність Кікля до шпигунської справи навколо нещодавно заарештованого Егісто Отта.

Порівняно з цим такі теми комітетів, як “торгівля синіми робочими місцями” або “мега-зарплати синіх міньйонів”, видаються простими “шахрайськими справами”, сказав Хангер на спеціальній пресконференції.

Бо справа Отта (якого звинувачують у шпигунстві на користь Росії) стосується “безпеки нашої держави та її громадян”, а Кікль “зрадив безпеку Австрії Росії”, обурюється Гангер.

Згідно з доступними зараз документами, лідер FPÖ, будучи тодішнім міністром внутрішніх справ, припускав, що Отт буде відігравати центральну роль у реорганізації Федерального управління із захисту конституції та боротьби з тероризмом (BVT).

За словами Хангера, це також випливає з бесіди між колишнім представником служби безпеки FPÖ Гансом-Йоргом Йеневейном і Оттом, в якій перший оголосив колишньому співробітнику BVT, що він “братиме участь” у реструктуризації секретної служби в березні або квітні 2019. Є “докази” того, що Кікль знав про ймовірну шпигунську діяльність Отта на користь Росії, стверджує Гангер.

Представник ÖVP заявив, що обов’язково запросить Йеневейна до U-комітету для надання свідчень. Очікується, що наступного четверга в комітеті візьме участь і сам Герберт Кікль.

Після арешту колишнього співробітника Федерального відомства із захисту конституції Егісто Отта за підозрою в шпигунстві канцлер Карл Нехаммер призначив на 9 квітня Раду національної безпеки (NSR).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України