Політика

Президентка Молдови Майя Санду висловила сподівання, що переговори щодо вступу в ЄС завершаться до 2030 року

Президент Молдови Майя Санду зустрілася з румунською принцесою Маргаретою та принцом Раду. Як сказано у заяві президента, вони обговорили інтеграцію Молдови до Європейського союзу

«Я подякувала Її Величності за просування інтересів Молдови в європейських столицях та за підтримку євроінтеграції нашої країни у переговорах з європейськими чиновниками. (…) Завдяки зусиллям та постійній підтримці Молдова найближчим часом зможе стати частиною родини вільних та розвинених країн Європи», — зазначила Майя Санду.

Як зазначає “Європейська правда“, Майя Санду, коментуючи рекомендацію Європейської комісії розпочати переговори про членство її країни, висловила сподівання, що вони завершаться до 2030 року.

На думку Санду, Молдова може стати повноправним членом ЄС через те, що “менш ніж за два роки нам вдалося зробити важливі кроки”.

“Ми взяли на себе зобов’язання з нашого боку, тому що тут ми контролюємо ситуацію, ми повинні виконати всі зобов’язання та досягти європейських стандартів до 2030 року, і ми сподіваємося, що ЄС буде готовий прийняти нас”, – додала вона.

Молдавський президент не виключила, що членство Молдови в ЄС може настати і раніше, “якщо ми також тут, усередині країни, все більше і більше працюватимемо над цим порядком денним європейської інтеграції, а з іншого боку, якщо в ЄС зберігатиметься відкритість”.

Санду повторила, що в “найгіршому випадку” допускає поетапний вступ Молдови до ЄС: спочатку без Придністров’я, а потім з ним, оскільки протилежне означало б “надати Кремлю право вето на процес інтеграції країни”.

“Щойно люди побачать, як зростає рівень життя, як зростають пенсії та зарплати, як покращується життя в наших населених пунктах, вони, безумовно, захочуть йти тим самим шляхом. Я вірю, що вони сьогодні цього хочуть, але є ще й Російська Федерація , яка докладає значних зусиль”, – пояснила президент.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України