ЄС|NATO

Президент США Байден застеріг інших від приєднання до нападу на Ізраїль та запропонував “тверду” підтримку Єрусалиму. Відео

Президент США Джо Байден підтримує право Ізраїлю на самооборону, застерігає інші сторони в регіоні від приєднання до нападу на єврейську державу та каже, що він підтримує контакти з лідерами регіону.

 

«Сьогодні народ Ізраїлю піддається нападу, організованому терористичною організацією ХАМАС. У цей трагічний момент я хочу сказати їм, усьому світу та терористам у всьому світі, що Сполучені Штати підтримують Ізраїль. Ми ніколи не залишимо їх у спині, ми подбаємо про те, щоб вони отримували допомогу, якої потребують їхні громадяни, і вони могли продовжувати захищати себе», – сказав Байден у ефірі в супроводі держсекретаря США Ентоні Блінкена.

«Світ бачив жахливі зображення тисяч ракет, які протягом кількох годин обрушувалися на ізраїльські міста… Терористи ХАМАСу переходять територію Ізраїлю, вбиваючи не лише ізраїльських солдатів, але й ізраїльських мирних жителів на вулицях, у їхніх будинках, невинних людей убивають, поранюють, цілі родини, взяті в заручники ХАМАСом, лише через кілька днів після того, як Ізраїль відзначив найсвятіший день у єврейському календарі. Це безсовісно».

«Ізраїль має право захищати себе та свій народ, крапка. Терористичним атакам ніколи не можна виправдовуватись, і моя адміністрація підтримує безпеку Ізраїлю як скеля і непохитна».

«Це не той час, щоб будь-яка сторона, ворожа Ізраїлю, використовувала ці напади для отримання вигоди. Світ спостерігає».

«Це також жахлива трагедія на людському рівні, боляче невинним людям, бачити життя, які були зламані цим, сім’ї, роз’єднані. Це розриває серце».

Байден каже, що він розмовляв з королем Йорданії та членами Конгресу і сказав своїй групі національної безпеки співпрацювати з ізраїльськими колегами щодо військової, дипломатичної та розвідувальної співпраці, щоб «переконатись, що Ізраїль має те, що йому потрібно».

Байден доручив своїй команді підтримувати постійний контакт з лідерами в усьому регіоні, зокрема в Саудівській Аравії, Палестинській автономії, Туреччині, Єгипті, Катарі, Омані, ОАЕ та Європі.

Він каже, що залишатиметься в тісному контакті з прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньяху, з яким він розмовляв раніше сьогодні.

«Нехай всім буде чітко зрозуміло – Сполучені Штати підтримують Державу Ізраїль», — сказав Байден.

Відповідально висвітлюючи цей буремний час.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України