Президент Сербії Александар Вучич оголосив, що залишиться на посаді ще кілька тижнів, після чого має намір подати у відставку.
За повідомленнями, Вучич заявив про свій майбутній відхід напередодні та додав, що готовий «допомогти» керівництву своєї правлячої партії Сербська прогресивна партія (СНС) на наступних виборах. Це розглядають як політичний маневр, який дозволить йому зберегти вплив на владу.
Другий президентський термін Вучича завершується у травні 2027 року, і він не має права балотуватися втретє. Повноваження чинного парламенту офіційно спливають у лютому 2028 року. Ймовірно, президент може призначити дострокові парламентські вибори і висунути свою кандидатуру від СНС, щоб отримати посаду премʼєр-міністра. У джерелі зазначається, що подібну тактику у 2008 році застосував Володимир Путін.
Вучич раніше неодноразово натякав, що дострокові парламентські вибори в Сербії можуть відбутися вже цього року, однак конкретну дату поки не названо. Формально посада президента в Сербії має переважно символічні повноваження, але з 2012 року Вучич фактично самостійно ухвалює рішення з усіх ключових питань у країні, незалежно від займаної офіційної посади.
