Політика

Президент Байден вшанував пам’ять українців, які загинули під час Голодомору

Сьогодні, 25 листопада, в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодомору. Ця дата присвячена подіям 1932-1933 років, коли внаслідок політики Радянського Союзу щодо хлібозаготівель та колективізації від голоду в Україні померли, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людей.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден також вшанував пам’ять українців, які загинули під час Голодомору.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Білого дому.

“Ми відзначаємо річницю Голодомору, коли мужній народ України продовжує захищати свою свободу та суверенітет країни від жорстокої агресивної війни Росії. Дев’яносто років тому нелюдська політика Йосипа Сталіна та радянського режиму призвела до “смерті з голоду”, – заявив він.

Він нагадав, що Сталін та його режим систематично конфісковували зерно та селянські господарства України та переправляли українське зерно в інші регіони СРСР як тактику придушення національної ідентичності України.

“Сьогодні сільськогосподарська інфраструктура України знову стає об’єктом цілеспрямованих дій Володимира Путіна в рамках його прагнення до завоювання та влади”, – наголосив він.

Байден підкреслив, що російські війська прагнуть знищити економіку та незалежність України, цілеспрямовано ушкоджуючи поля, руйнуючи зерносховища та порти. Путін завдає шкоди найбільш уразливим верствам населення світу задля вигоди Росії.

Нагадаємо, Голодомор 1932-1933 років визнали геноцидом українського народу вже низку країн.

Розгляд питання про визнання Голодомору геноцидом став особливо актуальним після початку повномасштабної війни Росії проти України. У багатьох країнах було ухвалено відповідні декларації про визнання Голодомору геноцидом. Серед них – парламенти Британії, Словенії, Бельгії, Ірландії, Румунії, Молдови, Чехії, Німеччини, Ісландії, Франції, Болгарії, Люксембургу, Нідерландів, Хорватії, сенат Італії. Наразі таке рішення ухвалили вже понад 30 країн. Крім того, відповідне рішення ухвалили і 34 штати в США.

Це визнання відображає важливість визнання історичних подій та уроків минулого, а також підтримки та солідарності з Україною у її боротьбі за справедливість та майбутнє.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України