Авторські статтіДіаспора

Президент Ізраїлю подякував президенту Чехії за визнання Єрусалиму столицею

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін подякував президенту Чехії Мілоша Земана за його принципову позицію щодо визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю.

«Також дякую вам за намір перенести посольство Чехії з Тель-Авіва до Єрусалиму. Сподіваюся, це станеться в найближчому майбутньому. Запрошую вас відвідати Ізраїль у цьому році», — сказано в листі Ривлина, опублікованому прес-службою президента Чехії.

Раніше виконуючий обов’язки прем’єр-міністра Чехії Андрій Бабиш відправив лист своєму ізраїльському колезі Біньяміну Нетанбяху лист. У ньому містилося привітання з Днем незалежності і обіцянку відкрити до кінця травня почесне консульство в Єрусалимі.

Як відомо, Чехія, Угорщина і Румунія заблокували підготовку спільної заяви країн ЄС, засуджує перенесення посольства США в Єрусалим.

Нагадаємо, Чехія вивчає можливість перенести своє посольство в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму. Нібито Чехія почала цей процес під тиском з боку Ізраїлю. Раніше про можливість перенесення посольств заявили в США і Гватемалі, і з тих пір Ізраїль використовує дипломатичний тиск на інші країни, щоб вони нікого ті ж саме. За даними ізраїльської сторони, в Чехії за перенесення дипломатичних представництв в Єрусалим виступає президент Мілош Земан.

У вересні 2017 р. на врученні премії «Борець за свободу» (Warrior for Truth) в Нью-Йорку Земан сказавши наступне: «Словесної солідарності недостатньо. Потрібні конкретні дії, а не тільки слова. Потрібна безумовна солідарність з Ізраїлем і євреями. Вона могла б виражатися в перенесенні посольств демократичних країн з Тель-Авіва до Єрусалиму».

У грудні того ж року Мілош Земан прокоментував в інтерв’ю журналу «Тыден» рішення Дональда Трампа перенести посольство США в Єрусалим.

«Я дуже цьому радію. Коли я чотири роки тому наносив візит в Ізраїль, я говорив, що вітав бі перенесення посольства Чехії в Єрусалим», — сказав глава держави.

На думку Мілоша Земана, перенести свої диппредставництва в Єрусалим мають і інші країни Євросоюзу.

Нагадаємо, в 2015 р. Земан сказавши «Я —єврей», перефразувавши відомий вислів Джона Кеннеді «Я — берлінець». Також Земан пропонував тоді перенести посольство Чехії в Ізраїлі в Єрусалим.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.