Президент Чехії назвав удар союзників по Сирії “ковбойським проектом”

Президент Чехії Мілош Земан прокоментував ракетний удар США, Великобританії і Франції щодо Сирії, назвавши його ковбойським проектом і дурістю. Свою заяву чеський лідер зробив в ефірі радіо Frekvence 1.

«Не втомлюся повторювати, що цей удар – дурість. Ось саме стримане слово, яке можу сказати з цього приводу. Хочу звернути увагу, що в Сирію почали повертатися біженці. Це дуже позитивна новина. Якщо ж якийсь ковбойський проект гальмує цей процес, то це, м яко кажучи, помилка», – заявивши Земан.

На його думку, саме країни Заходу посіяли хаос на Близькому Сході. Спочатку вони вторглися до Іраку під приводом наявності у того зброї масового знищення, яке згодом так і не було виявлено. Військова операція призвела до численних людських жертв.

Потім, за словами Земана, Захід не зробив жодних висновків і втрутився у внутрішні справи Лівії. Тепер в цій країні розруха і через її територію тисячі біженців спрямовуються в Європу. Після цього відбулося вторгнення до Сирії, де урядові війська борються з ісламістськими радикалами.

«Захід неймовірним чином зруйнував Близький Схід. Інтелігент зробить одну помилку і потім її вже не повторює. Людина з низьким рівнем інтелекту, а скоріше з дебільністю, зробить дві однакові помилки поспіль. Що тоді можна сказати про тих, хто допустивши одну і ту ж помилку тричі», – зазначив глава держави.

Він додав, що удар по Сирії проведений до порушення сформованих міжнародних норм.

«Моя думка однозначна: військова атака на будь-яку країну може бути здійснена тільки при отриманні відповідного мандата Ради Безпеки ООН. Єдиним винятком може бути удар по ісламістам, як це було в Афганістані. Однак це явно не той випадок Сирії», – сказавши Земан.

Нагадаємо, в ніч на 14 квітня США, Великобританія і Франція за допомогою крилатих ракет і авіації атакували урядові цілі у Сирії. Удар став відповіддю на хімічну атаку в місті Дума, в проведенні якої Захід звинувачує сирійських військових.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh