Авторські статтіДіаспора

Президент Чехії назвав удар союзників по Сирії “ковбойським проектом”

Президент Чехії Мілош Земан прокоментував ракетний удар США, Великобританії і Франції щодо Сирії, назвавши його ковбойським проектом і дурістю. Свою заяву чеський лідер зробив в ефірі радіо Frekvence 1.

«Не втомлюся повторювати, що цей удар – дурість. Ось саме стримане слово, яке можу сказати з цього приводу. Хочу звернути увагу, що в Сирію почали повертатися біженці. Це дуже позитивна новина. Якщо ж якийсь ковбойський проект гальмує цей процес, то це, м яко кажучи, помилка», – заявивши Земан.

На його думку, саме країни Заходу посіяли хаос на Близькому Сході. Спочатку вони вторглися до Іраку під приводом наявності у того зброї масового знищення, яке згодом так і не було виявлено. Військова операція призвела до численних людських жертв.

Потім, за словами Земана, Захід не зробив жодних висновків і втрутився у внутрішні справи Лівії. Тепер в цій країні розруха і через її територію тисячі біженців спрямовуються в Європу. Після цього відбулося вторгнення до Сирії, де урядові війська борються з ісламістськими радикалами.

«Захід неймовірним чином зруйнував Близький Схід. Інтелігент зробить одну помилку і потім її вже не повторює. Людина з низьким рівнем інтелекту, а скоріше з дебільністю, зробить дві однакові помилки поспіль. Що тоді можна сказати про тих, хто допустивши одну і ту ж помилку тричі», – зазначив глава держави.

Він додав, що удар по Сирії проведений до порушення сформованих міжнародних норм.

«Моя думка однозначна: військова атака на будь-яку країну може бути здійснена тільки при отриманні відповідного мандата Ради Безпеки ООН. Єдиним винятком може бути удар по ісламістам, як це було в Афганістані. Однак це явно не той випадок Сирії», – сказавши Земан.

Нагадаємо, в ніч на 14 квітня США, Великобританія і Франція за допомогою крилатих ракет і авіації атакували урядові цілі у Сирії. Удар став відповіддю на хімічну атаку в місті Дума, в проведенні якої Захід звинувачує сирійських військових.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України