Авторські статтіДіаспора

Премія імені Сахарова дісталася Олегу Сенцову

Серпень 2018 р., Санкт-Петербург. Одиночний пікет на захист Олега Сенцова. Фото: ИТАР-ТАСС/Каравашкин Павло/Надано Фондом ВАРП

Режисер Олег Сенцов, який відбуває термін в Росії і нещодавно припинив голодування, отримав премію імені Сахарова.

Цю премію заснував Європарламент у 1988 році. Її повна назва — Премію «За свободу думки» імені Сахарова. В різні роки її присуджували дисиденту Анатолій Марченко, Олександра Дубчека, голові ООН Кофі Аннану, Нельсону Манделі, правозахисниці Людмили Алексєєвої.

Олега Сенцова на цю премію номінувала Європейська народна партія.

Нагадаємо, в цьому році на підтримку Олега Сенцова не раз виступали чеські політики і кінематографісти.

Асоціація режисерів, сценаристів і драматургів (ARAS) закликала чеських депутатів і сенаторів висловити особистий протест проти утримання Олега Сенцова в колонії.

У червні Піратська партія адресувала послу Росії листа із закликом звільнити Олега Сенцова.

В наступному місяці Чеський союз кіно і телебачення (FITES) організував на Карловарском кінофестивалі акції в підтримку кінорежисерів, позбавлених волі. У Карловарском готелі Thermal повісили фотографії Олега Сенцова, а також Кирила Серебреннікова та іранського кінорежисера Джафара Панахі, які перебувають під домашнім арештом.

У серпні чеські кінематографісти почали символічну «ланцюгову» (почергову) голодування в підтримку Олега Сенцова. А Художня рада і Академічний сенат факультету кіно і телебачення Академії музичних мистецтв (FAMU) закликав міністрів закордонних справ, юстиції і культури допомогти звільнити Олега Сенцова дипломатичним шляхом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.