Новини

Представники Держприкордонслужби взяли участь у конференції «Особливості застосування антикорупційного законодавства: від розслідування до вироку суду»

Учора, 17 жовтня, представники Державної прикордонної служби України взяли участь в Міжнародній науково-практичній конференції «Особливості застосування антикорупційного законодавства: від розслідування до вироку суду».

Захід відбувся на базі Харківського національного університету внутрішніх справ.

У ньому взяли участь голова Громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції» Володимир Мартиненко, начальник відділу запобігання корупції Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС України Сергій Яременко, начальник ГУНП в Харківській області Валерій Сокуренко, старший радник з питань боротьби з корупцією Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Джозеф Гюлай, експерт з питань боротьби з корупцією Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Богдан Шапка, координатор Регіонального представництва КМЄС у м. Харкові Роберт Жулкєвскі, представники інших правоохоронних органів, закладів вищої освіти України та зарубіжних держав.

На початку заходу ректор університету Дмитро Швець зазначив, що наукове дослідження корупції, як негативного соціального феномена, його кризового характеру, а також місця у механізмі злочинної діяльності та заходів протидії, є злободенним для українського суспільства питанням. Він побажав всім учасникам конференції плідної роботи, творчої наснаги, конструктивного діалогу та результативних напрацювань.

Голова Громадської ради при МВС України, голова Громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції» Володимир Мартиненко наголосив, що проведення цього заходу є надзвичайно своєчасним, адже активізація пошуку шляхів удосконалення взаємодії правоохоронних органів України та органів юстиції набуває все більшої актуальності. У своїй доповіді він підняв питання щодо стану зловживання владою або службовим становищем і навів статистичні дані. «Мені б дуже хотілося, щоб усе, що напрацьовано наукою, мало місце в практичному застосуванні. Давайте будемо не лише напрацьовувати документи, але й будемо їх застосовувати, і я упевнений, що тоді корупцію ми зможемо подолати», – підкреслив Володимир Мартиненко.

Під час пленарного засідання у своїх доповідях учасники заходу розглядали різні аспекти запобігання та протидії корупції.

Координатор Регіонального представництва КМЄС у м. Харкові Роберт Жулкєвскі у своєму виступі згадав досвід Польщі, яка також пройшла складний шлях боротьби з корупцією, зазначивши, що, перш за все, потрібно змінювати ментальність громадян. Це і є головною запорукою результату.

У рамках конференції також пройшов круглий стіл «Визначення корупційних ризиків у діяльності МВС України, шляхи запобігання та протидії корупції в МВС України». Під час круглого столу було презентовано методичні рекомендації щодо організації роботи із запобігання корупції юридичних осіб, що належать до сфери управління МВС, які підготовлені науковцями Харківського національного університету внутрішніх справ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України