Українці в Чехії

«Празький мандрівник»: таємниці Лужицьких гір

Замок Закупи, тісно пов’язаність язаний з сіном Бонапарта Наполеоном II Закупским і спадкоємцем престолу Францом Фердинандом, заховані в лісах приголомшливі скельні рельєфи та каплиці, пісковикові скелі унікальних форм і руїни занедбаного готичного монастиря в Ойбине — одне з найкрасивіших місць Саксонської Швейцарії, вісь що чекає вас в поїздці клубу “Празький мандрівник” в суботу, 22 серпня.

Дата: 22 серпня, субота. Вартість: 850 крон. Місць: 23. Година виїзду з Праги: 8:00, повернення: 20:00.
Для участі звертайтесь в лічку Konstantin Gerbeev, або на мейл: kgerbeev@gmail.com. Або телефонуйте: 775634556

Детальніше про поїздку:

Спочатку ми нанесемо візит в один дуже непростий замок. Закупи — володіння Габсбургів у Чехії. Оточена мальовничим парком ця резиденція пишається чудовими інтер’єру бар’єрами, так і пов’язаними з нею історичними персонами і подіями. Я багато всього цікавого розповім вам по дорозі до замку. Благо, розповідати дійсно є що. Одна тільки історія «проклятого» дитя Наполеона і Марії-Луїзи Австрійської, прозваного Орленком, чого вартий! А весілля спадкоємця Габсбурзького престолу Франца Фердинанда з Софією Хотек! Непроста весілля. Про неї у мене для вас теж чекала жахлива історія. І не тільки про неї…

Із замку ми вирушимо шукати заховані у Лужицькій лісі скарби — витесані в скелях рельєфи та каплиці. Такі, що досить складно відшукати самостійно. Альо смороду, безумовно, варті того, щоб побачити їх на власні очі. Це Скельна каплиця Гробу Господнього біля села Веленице, створена місцевім землевласником і скульптором Шилле в 1710-1711 рр. Розфарбовані рельєфи зі сценами страстей Христових вражають своєю виразністю і по праву вважаються одним з головних шедеврів народного образотворчого мистецтва в Чехії.

Крім того, ми прогуляємося і до Скельного вівтаря Святої Трійці, створеному майстром Францем Широм в 1740 році. Колись він був частиною великого скельного освіти, альо з годиною місцеві жителі зайнялися видобутком каменю і просто стесали всю скелю навколо рельєфу, залишивши його недоторканим. А пізніше все благополучно забули про його існування. Так що він майже повністю заріс лісом, поки його знову випадково не оголосили вже в 20 столітті.

Далі нас чекає Ойбин в Саксонської Швейцарії. Руїни монастиря, фантастичні скелі і фантастичні віді ж. Монастір тісно пов’язаність язаний з історією Карлового університету та Національної бібліотеки Чехії. Він настільки старий, що закрився ще в 14 столітті, в роки правління Карла IV. Книги з бібліотеки іменного цього монастиря імператор дарував створеному ним університету, що послужило початком формування наукової бібліотеки інституції. Вони досі зберігаються в Клементинумі. І з ними теж пов’язана цікава історія, якою я вас порадую в дорозі. Ми прогуляємося по руїнах замку та монастиря, насолоджуючись чудовими панорамами, що відкриваються з їх стін.

Думаєте, це все? Ні, звичайно, не всі.

На зворотному шляху нас чекає ще один захований у Лужицькій лісі діамант: скельна каплиця Діви Марії Лурдської біля скельного замку Слоуп! Це взагалі один із самих приголомшливих творів народного зодчества і сильніше містичне місце. Спокійно, не кваплячись ми пройдемо до нього по мальовничій лісовій дорозі щоб послухати захоплюючу історію з ним пов’язану.

Вартість поїздкі: 850 крон.
Дата поїздкі: 22 серпня, субота.
Виїзд з Праги: 8:00
Прибуття в Прагу: 20:00

Додаткова інформація:

У вартість поїздкі входити
– транспортування по заявленому маршруту на комфортабельному автобусі в супроводі ліцензованих гідів.

У вартість поїздкі не входить і оплачується окремо на місці харчування протягом дня, екскурсія по замку Закупи і руїн монастиря в Ойбине.

– екскурсія по замку Закупи: 140 крон — повний, 100 крон — знижений;
– вхідний квиток в замок Ойбин: 7 євро — повний, 2,5 євро — дитячий.

Всі бажаючі взяти участь в поїздці, звертайтесь в лічку Konstantin Gerbeev, або на мейл: kgerbeev@gmail.com.

Детальніше: https://www.facebook.com/events/294564708442003/

Контактна інформація:

Всі бажаючі взяти участь в поїздці, звертайтесь в лічку Konstantin Gerbeev, або на мейл: kgerbeev@gmail.com.

Телефон: +420 775634556

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.