На сьогоднішній день на ринках представлена велика кількість різновидів цифрових метеостанцій. Принцип їх роботи практично один і той же. Тиск, поточна температура, вологість, прогноз на завтра й інша інформація відображається на вбудованому дисплеї.
В якості живлення використовується батарейки, акумулятор або від мережі 220 В. Ціновий діапазон на метеорологічні станції коливається в широкому діапазоні. Найчастіше ціна залежить від виробника і від кількості вбудованих функцій.
У цій статті ми розберемося, як вибрати домашню метеостанцію, розглянемо всі нюанси, на які варто звернути увагу перед покупкою даного приладу.
Бюджетні варіанти метеостанцій
Всім відомо, що комфортна погода складається з оптимального температурного режиму, атмосферного тиску, вологості повітря та рівня опадів. Саме для вимірювання цих показників і призначені метеостанції. Але моделі, які мають низьку вартість, обмежені функціоналом.
Зазвичай в недорогі метеостанції входять такі функції як: вимірювання температурного режиму, вологості та атмосферного тиску. Але в цілому, такий набір функцій дозволить скласти прогноз погоди на наступний день.
Вся інформація виводиться на вбудований дисплей, у вигляді чисел. Але в деяких моделях передбачена анімація у вигляді картинок (дощ, хмарно, сонячно, сніг).
Датчик, який відповідає за температуру, в бюджетних моделях найчастіше провідний. А це означає, для установки такої метеостанції, необхідно отвір в стіні, або в монтажній піні яка використовувалася при установці склопакета, для того щоб вивести датчик на вулицю.
Похибка вимірювань зазвичай є в одну десяту градуса. Температура може відображатися як за Фаренгейтом, так і за Цельсієм.
Іншими словами, маючи невеликий бюджет, виділений на покупку метеостанції для дому, можна придбати недорогу, функціональну модель, яка буде вас повідомляти про майбутню погоду, і це буде відмінним вибором.
Якщо ж ви хочете що б ваша метеостанція мала більше функцій, тоді варто розглянути модель іншого цінового діапазону.
Метеостанції середнього цінового діапазону
Перед тим як вибрати домашню метеостанцію, для початку потрібно визначитися з функціями, які матиме ваша майбутня домашня метеостанція. Метеостанції середнього класу, відрізняються від своїх «молодших братів» тим, що всі датчики є бездротовими (в середньому радіус дії таких моделей, становить близько 100 метрів).
Установка такої метеостанції, є дуже простий, вам не доведеться свердлити отвір в стіні або рамі вікна, що б протягнути через нього дріт з датчиком. Для установки такої моделі, вам буде потрібно всього лише повісити датчик на вулиці, і саму станцію в будинку.
Так само у більшості таких пристроїв є декілька датчиків, які відповідають за свій вимір яких або величин, які ви можете встановити датчики в різних точках, що дасть більш точні свідчення і прогнози.
Але у бездротових метеостанцій, які призначені для дому, є один недолік – вони можуть працювати тільки від батарей або акумуляторів, тому вам доведеться стежити і підтримувати рівень заряду.
Крім того до стандартних функцій метеостанції середнього цінового діапазону додаються дві цікаві функції: підсвічування дисплея яка залежить від погоди і вимір вологості повітря. Існують і моделі, у яких вбудований проектор, який виводить всі дані дисплея, на стелю або на стіну.
З додаткових функцій метеостанцій, які відносяться до середнього класу також можна відзначити зодіакальний і місячний календар. Ця функція буде корисна тим, хто захоплюється астрологією.
Професійні метеостанції
Найдорожчі моделі, як правило, відносяться до професійних метеостанціям. Такі прилади володіють великим функціоналом і додатковими опціями.
За допомогою додаткових опцій, ви можете дізнатися не тільки температуру, дату і час, вологість повітря, атмосферний тиск, прогноз погоди на добу вперед, але і таку інформацію як напрям вітру і його швидкість, з допомогою спеціального датчик, який встановлюється зовні будинку, що дасть більш точні прогнози.
Так само деякі моделі метеостанцій мають пульт ДУ, порт USB, який служить для підключення до ПК, для оновлення програмного забезпечення і для аналізу отриманих даних.
Що стосується загальних можливостей і функцій, які є у всіх класів метеостанцій незалежно від вартості, то до них відносяться: календар, годинник і будильник.