Новини з Австрії

Австрійський уряд погодив нові антиінфляційні заходи: обмеження зростання орендної плати та податків

Окрім різкого зростання цін на енергоносії та продукти харчування, австрійці також страждають від різкого зростання орендної плати.

2022 року багатьом орендну плату було підвищено втричі — за останні 18 місяців багато австрійців навіть підвищили орендну плату в чотири-п’ять разів. Хоча багато громадян більше не можуть дозволити такі витрати, уряд ÖVP-Зелених досі категорично відкидав контроль над цінами.

Але тепер, безпосередньо перед спеціальною сесією Національної ради з інфляції, яку просили SPÖ та FPÖ, правлячі партії погодили пакет заходів, який включає, серед іншого, обмеження орендної плати, зборів у муніципалітетах та вилучення прибутку у енергетичних компаній.

Ціни на оренду, які різко виросли через інфляцію, повинні бути обмежені межею. Заплановано ліміт орендної плати на наступні три роки, протягом якого орендну плату в Австрії може збільшити максимум на п’ять відсотків. Однак цього обмеження орендної плати, обмеженого трьома роками, має бути недостатньо — частиною урядового пакету має стати рішення, яке має запобігти масовому підвищенню орендної плати в Австрії в майбутньому.

Однак незрозуміло, яким чином орендодавцям, які також страждають від інфляції, будуть компенсовані збитки (і чи будуть).

Крім обмеження орендної плати, програма також повинна охоплювати теми надприбутків та зборів.

Зниження цін на енергоносії, як і раніше, відбувається занадто повільно, але уряд «закручуватиме гайки» енергетичним компаніям, щоб вони передали споживачам більш помірні ціни. Уряд втрутиться у разі порушення конкуренції у сфері торгівлі продуктами харчування чи з нафтогазовими компаніями. Досі випадкові доходи знімалися тільки в тому випадку, якщо вони були на 20 відсотків вищими за середні в попередні роки. У майбутньому цей показник має бути встановлений на рівні 10 відсотків.

Ціна кліматичного квитка та віньєтки на автобан підвищуватись не буде.

Муніципалітетам слід також запропонувати не підвищувати плату, наприклад, за сміття та воду. Їм буде виділено 150 мільйонів євро як компенсацію.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України