Уряд спростив процес припинення права власності на знищене житло. Без цього “папірця” неможливе укладення угоди купівлі-продажу нового будинку
Як повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації, відтепер українцям достатньо отримати витяг з Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Документ можна отримати в нотаріуса, держреєстратора в ЦНАПі, а також у міськраді громади, де розташований знищений об’єкт нерухомості.
Про це. Відтепер для припинення права власності на знищений об’єкт нерухомості достатньо витягу з Реєстру пошкодженого та знищеного майна, який можна отримати:
- у будь-якого нотаріуса, який має доступ до Реєстру;
- у місцевій раді, де розташований знищений об’єкт нерухомості.
Цей документ потрібен українцям, якщо після обстеження зруйнованого житла комісія не видала вам копію акта.
Раніше для анулювання права власності громадяни мусили збирати пакет документів – правовстановлюючих і тих, що підтверджують факт знищення. Його потрібно було надавати в бюро технічної інвентаризації (БТІ), після чого його фахівці проводили огляд житла і за підсумками проведення вносили відомості в Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (ЄДЕСБ). Саме на основі даних з цієї нотаріуси проводили анулювання права власності.