Новини з Австрії

В Австрії християнсько-демократична та право-популістична партії утворять коаліцію після результатів місцевих виборів

Після виборів у Нижній Австрії християнсько-демократична та ліберал-консервативна політична партія Австрії ÖVP та право-популістська і націонал-консервативна політична партія Австрії FPÖ домовилися про коаліцію. Очікується, що відповідальні органи обох сторін схвалять угоду сьогодні.

ÖVP та FPÖ, мабуть, близькі до угоди про спільну роботу в Нижній Австрії. “Ми погодили заходи, які сприятимуть розвитку Нижньої Австрії”, – підкреслила губернатор Йоханна Мікл-Лейтнер (ÖVP). «Переговори із ÖVP завершено. Ми погодили амбітну програму роботи з погляду реальних змін для наших співвітчизників», – написав лідер FPÖ-NÖ Удо Ландбауер.

У п’ятницю вранці відповідальні органи обох сторін мають ухвалити рішення про підсумки переговорів, про що обидві сторони оголосили у прямому ефірі. Після цього принаймні не раніше полудня, Мікл-Лейтнер і Ландбауер нададуть інформацію про деталі робочої програми.

Щодо атмосфери та змісту, дуже мало стало відомо з часу останньої прес-конференції у понеділок. Одним із каменів спотикання для альянсу була боротьба з пандемією коронавірусу. Удо Ландбауер, державний учасник та лідер клубу Партії свободи, нещодавно закликав до компенсації аж до «загальної амністії» за штрафи за CoV. Потім губернатор землі Йоханна Мікл-Лейтнер (ÖVP) визнала, що з нинішньої точки зору вимога вакцинації проти корони була «звичайно помилкою».

На виборах керівника землі може бути золота середина

Партія свободи завжди наголошувала, що на установчому засіданні державного парламенту 23 березня вони не голосуватимуть за Мікль-Лейтнер, позицію якої, проте, рішуче зміцнив Шнебергер. Ландбауер наголосив у середу, що його партія, за умови згоди щодо змісту, «не перешкоджатиме виборам глави землі».

Також був зовнішній опір можливому альянсу чорно-синіх у четвер. За повідомленнями ЗМІ, асоціація «Ласкаво просимо — здобуття нового будинку» разом із вісьмома іншими організаціями у відкритому листі бачить демократію в небезпеці та закликає припинити переговори. Наступного четверга, у день установчого засідання державного парламенту, SOS Mitmensch також планує мітинг на Landhausplatz. Вже в середу кілька нижньоавстрійських художників та президент Єврейської громади Відня (IKG) Оскар Дойч відкрито виступили проти союзу між ÖVP та FPÖ.

На виборах штату 29 січня ÖVP набрала 39,93% (мінус 9,70%) і, таким чином, втратила абсолютну більшість у парламенті штату і вперше також в уряді штату. FPÖ досягла рекордного результату з 24,19% та помітила соціал-демократів з другого місця. Як і у чорних, червоні (20,65%) також мали найгірший результат у штаті з 1945 року. Народна партія забезпечує чотирьох, FPÖ трьох та SPÖ двох членів в уряді землі, сформованому відповідно до системи пропорційного представництва. «Зелені» знову досягли права створення фракції з 7,59%, NEOS — 6,67%.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України