Право

Права українців: у Мін’юсті пояснили, про які обмеження попередили Раду Європи

29 квітня у ЗМІ поширилася неправдива інформація, ніби з квітня 2024 року Україна припиняє захист права власності та права на чесні вибори.

Про неправдивість такої інформації попередив у своєму Фейсбуку міністр юстиції України Денис Малюська.

“Сьогодні день розпочався з новин телеграм каналів: “ми призупинили захист права на власність та вільні вибори”. Почав обдзвонювати колег, що ж ми там примудрилися на третій рік війни призупинити та ще й без мого відома. Доповідаю: нічого”, – заявив він. .

За словами голови Мін’юсту, повідомлення про можливість застосування обмежень певних прав Київ справді направив до Ради Європи практично одразу після введення воєнного стану у 2022 році. Як пояснив міністр, це є частиною наших міжнародних зобов’язань, і такі повідомлення надсилаються ще з 2015 року.

“Це не ноу-хау – так чинять усі країни, які ведуть війну (крім РФ звичайно, у них з правами людини завжди погано). А у квітні 2024 року ми вкотре уточнили перелік існуючих обмежень і зменшили його”, – пояснив Малюська.

Він підкреслив, що періодичний перегляд наших повідомлень та можливих обмежень – також наші міжнародні зобов’язання.

“Ще раз: Україна у квітні не призупинила захист, а саме навпаки – переглянула та прибрала застереження про обмеження певного набору прав”, – наголосив міністр.

Як зазначив у своєму Телеграмі уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець, нещодавно в одному з медіа з’явилася інформація про те, що Україна подала до Ради Європи заяву про частковий відступ від дотримання Європейської Конвенції про захист прав та свобод людини. Омбудсмен наголосив, що інформацію було подано спотворено.

“Йдеться не про обмеження прав людини, а про часткове скасування обмежень, які були застосовані раніше! Про це йдеться на офіційному сайті Ради Європи. Тобто обмеження Україна подавала ще до цього, а зараз вони не застосовуються!” – зазначив Лубинець.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України