Прагу можуть викреслити зі списку культурної спадщини ЮНЕСКО

У найближчі роки в празькому районі Жижков збудують великий житловий комплекс Centrum Nového Žižkova. Його планується звести на території, яку зараз займає колишня будівля телекомунікаційної компанії CETIN, і яка потрапляє в зону охорони пам’яток (pražská památková rezervace / PPR).

Проект, розроблений архітектором Євою Йиржичной, передбачає будівництво блоку з восьми будівель і трьох відокремлених будинків-vaiges. Їх висота складі близько 100 метрів, що, за твердженнями експертів, перевищує діючий в PPR ліміт по висоті новобудов, і може стати причиною для виключення Праги зі списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

«Будівлі перевищують ліміт по висоті, що суперечить вимогам ЮНЕСКО. Якщо мерія продовжить порушувати правила охорони пам’яток в історичному центрі міста, то його виключення зі списку всесвітньої культурної спадщини – реальна загроза», – заявивши Йозеф Штулц, віце-президент Чеського національного комітету міжнародної ради пам ” ятників, який є дорадчим органом ЮНЕСКО.

У свою чергу столична влада помічають, що у організації немає чітких критеріїв щодо висотності нових будівель. У вимогах йдеться лише, що вони не повинні бути занадто високими, щоб не порушувати панорамний вид на місто та історичне середовище.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 + nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh