Українці в Чехії

Прагу можуть викреслити зі списку культурної спадщини ЮНЕСКО

У найближчі роки в празькому районі Жижков збудують великий житловий комплекс Centrum Nového Žižkova. Його планується звести на території, яку зараз займає колишня будівля телекомунікаційної компанії CETIN, і яка потрапляє в зону охорони пам’яток (pražská památková rezervace / PPR).

Проект, розроблений архітектором Євою Йиржичной, передбачає будівництво блоку з восьми будівель і трьох відокремлених будинків-vaiges. Їх висота складі близько 100 метрів, що, за твердженнями експертів, перевищує діючий в PPR ліміт по висоті новобудов, і може стати причиною для виключення Праги зі списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

«Будівлі перевищують ліміт по висоті, що суперечить вимогам ЮНЕСКО. Якщо мерія продовжить порушувати правила охорони пам’яток в історичному центрі міста, то його виключення зі списку всесвітньої культурної спадщини – реальна загроза», – заявивши Йозеф Штулц, віце-президент Чеського національного комітету міжнародної ради пам ” ятників, який є дорадчим органом ЮНЕСКО.

У свою чергу столична влада помічають, що у організації немає чітких критеріїв щодо висотності нових будівель. У вимогах йдеться лише, що вони не повинні бути занадто високими, щоб не порушувати панорамний вид на місто та історичне середовище.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.