Прага вирішила боротися з неліцензованими гідами

Празькі влада вирішила заборонити діяльність гідів-любителів, які не пройшли спеціального навчання та не мають ліцензії міський компанії Prague City Tourism. Про це мерію попросила Асоціація екскурсоводів ЧР. Магістрат вже розробив відповідний законопроект і передав його на розгляд у нижню палату парламенту.

Зазначимо, в 2008 році поправки до закону про приватному підприємництві включили професію гіда в список вільних видів діяльності. Це означає, що послуги екскурсовода може пропонувати абсолютно будь-який зареєстрований підприємець. Для цього не потрібно ніяких додаткових ліцензій або підтвердження кваліфікації.

З цієї причини якість екскурсій в місті сильно різниться. Багато туристів скаржаться на погану підготовку екскурсоводів, які або не знають історії, або серйозно спотворюють її.

Сьогодні в центрі Праги поширені безкоштовні тури, коли екскурсоводи набирають групи прямо на вулиці. При цьому від учасників не вимагають грошей наперед, а пропонують віддячити гіда в кінці прогулянки, якщо екскурсія їм сподобалася. Розмір винагороди залишається на розсуд туриста.

Багато з таких гідів не тільки не мають належної кваліфікації, але також офіційно не зареєстровані як підприємці, що є прямимо порушенням закону. Вони не сплачують податки і не роблять соціальних відрахувань, тоді як законослухняні і кваліфіковані гіди залишаються без роботи.

Раніше Асоціація екскурсоводів ЧР просила уряд виключити професію зі списку вільних видів діяльності і ввести для підприємців обов’язковий іспит на профпридатність, після якого видавати відповідне свідоцтво і єдиний відмітний знак, щоб у подальшому їх було простіше контролювати. Альо підтримки в кабінеті міністрів ініціатива не знайшла.

Навесні 2017 року асоціація звернулася безпосередньо у празький магістрат, і справа зрушила з мертвої точки. Столична влада витворили спеціальну робочу групу, яка і підготувала поправки до закону про умови ведення підприємницької діяльності.

«Празька резервація пам’яток входити в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, тому працювати тут повинні тільки навчені ліцензовані гіди», – заявила голова робочої групи Ярослава Яндерова.

Швидше за все, процес обговорення і схвалення документа затягнеться, оскільки мова йде про зміну підприємницького законом і зачіпає відразу кілька «неповоротких» профільних відомств. Сама ж Прага без підтримки парламенту ніяк не зможе змінити ситуацію.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh