Діаспора

Прага відклала перехід всіх автобусних зупинок в режим «на вимогу»

Мер Праги Зденек Гржиб запропонував почекати з переходом усіх автобусних зупинок в місті в режим «на вимогу». Таке рішення він прийняв після численних звернень від літніх людей та інвалідів.

Нововведення повинно було вступити в силу з червня. Керівництво муніципальної компанії Ropid підрахувало, що міра дозволить економити до 5 млн крон на рік. В основному за рахунок зниження витрати палива – кожна зупинка і розгін автобуса коштує близько 1 крони. Плюсом також було б зниження рівня шуму і скорочення інтервалів руху автобусів.

«До мене звернулося багато літніх городян і людей з обмеженими фізичними можливостями, які побоювалися, що нововведення ускладнить їм пересування по місту. Крім того, я з’ясував, що у нас близько 250 автобусів, а це 18% від усього парку, не оснащені кнопками зупинки на місцях для інвалідів», – заявив Гржиб.

За словами мера, до даного питання місто повернеться через рік після усунення технічних недоліків і ґрунтовного обговорення з пражанами. Національна рада громадян з обмеженими можливостями (NRZP) привітав таке рішення, оскільки до них ніхто з транспортників за консультаціями не звертався.

Зазначимо, сьогодні в Празі діють 2342 автобусні зупинки, з них 933 обов’язкові, 1384 працюють на вимогу, і 25 – у змінному режимі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України