Новини з Австрії

Працювати довше, на пенсію пізніше і платити більше податків: на які жертви мають піти австрійці заради економічного зростання

Габріель Фельбермайр, голова Wifo, вважає за необхідне вжиття “непопулярних заходів” у наступному федеральному уряді.

Зокрема, економіст говорить про підвищення пенсійного віку, збільшення податку на нерухомість і податку на нафтопродукти.

Габріель Фельбермайр, голова Австрійського інституту економічних досліджень (Wifo), вважає, що майбутньому уряду необхідно вжити швидких заходів, щоб знову скоротити дефіцит бюджету: “Нам доведеться вжити кілька непопулярних заходів, щоб повернути Австрію на шлях зростання”, – заявив економічний дослідник у недільній програмі ORF “Pressestunde”. Фельбермайр почав би, наприклад, з податку на нерухомість, пільг на дизельне пальне та податку на мінеральні олії. Пенсійний вік слід підвищувати повільно.

Фельбермайр зазначив, що Австрії знову доведеться виконувати вимоги Маастрихту, а також знадобляться активні заходи, наприклад, у сфері догляду за дітьми або кваліфікації на ринку праці: “Нам потрібна чітка програма реформ”. З огляду на обставини останніх років, очевидно, що осередки кризи дорого обходяться процвітанню: “Нам потрібно трохи затягнути паски”.

Фельбермайр також посилив би податки: “Ніхто не любить підвищення податків”. З іншого боку, потрібно враховувати, що податок на нафтопродукти, наприклад, не підвищувався з 2011 року, а інфляція за той самий період зросла на 40 відсотків. Таким чином, у реальному вираженні він падає щороку.

Тому глава Wifo вважає, що з MÖSt безумовно можна щось зробити. Крок “можна зробити і щодо дизельної пільги”. Підвищення ставок податку на нерухомість може бути цікавим для будь-яких коаліційних переговорів між ÖVP і SPÖ: “З цим можна щось зробити”. Оскільки податок на нерухомість – це податок на багатство, одна сторона може заявити, що вона чогось домоглася, а інша – що вона запобігла введенню реального податку на багатство.

Фельбермайр знову висловився за підвищення пенсійного віку до 67 років, хоча й обережними темпами. Він вважає, що це станеться не раніше 2044 року і що слід також зміцнити другу і третю опори, тобто професійні та приватні пенсійні схеми.

Голова Wifo рекомендує поміркований підхід до раунду обговорення оплати праці державних службовців. Необхідно буде розглянути питання про те, чи слід проявляти стриманість щодо зростання їхніх зарплат.

За матеріалами: https://www.oe24.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України