Політика

ПР хоче унеможливити дострокове припинення повноважень нардепів у суді

У Партії регіонів почали роботу над законопроектом, який допоможе захистити народних депутатів від дострокового припинення їх повноважень у суді.

Про це повідомляє Комерсант- Україна.

“Ми з Миколою Левченко (народний депутат від ПР. – Ред.) побачили, що можна внести зміну до закону “Про вибори народних депутатів”. Ми пропонуємо, щоб після прийняття присяги народним депутатом в залі парламенту його можна було позбавити мандата лише за рішенням Верховної Ради”, – заявив член фракції ПР Владислав Лук’янов, зазначивши, що законопроект може бути внесений до парламенту вже на початку жовтня.

Представники опозиції, які першими розкритикували рішення ВАС, вчора не підтримали ініціативу ПР. “Цей законопроект – хороша міна при поганій грі! Те, що трапилося з Балогою, Домбровським і Марковим, – це сумнівні рішення ВАС. У законі про вибори і так встановлений термін у п’ять днів, протягом якого можна оскаржити результати, – це стосується і бездіяльності Центрвиборчкому! Так що в законодавстві всі превентивні механізми вже закладені”, – заявив народний депутат Валерій Карпунцов (УДАР).

У фракції “Батьківщина” також назвали ініціативу ПР безпідставною. “Перелік підстав, за яких депутат може бути позбавлений повноважень, зазначені в Конституції. У суду загальної юрисдикції і так немає ніяких правових підстав позбавляти мандата депутатів, які прийняли присягу. Якщо суд порушує Конституцію, він порушуватиме і закон про вибори і всі його зміни, які ми приймемо”, – заявив народний депутат Павло Петренко (“Батьківщина”).

Як відомо, 8 лютого Вищий адміністративний суд (ВАС) позбавив повноважень народних депутатів Павла Балогу (округ N71; Закарпатська область) та Олександра Домбровського (округ N11; Вінницька область) у зв’язку з порушеннями під час виборчої кампанії. 12 вересня аналогічне рішення ВАС ухвалив стосовно народного депутата Ігоря Маркова (ПР) (округ N133; Одеса).

Gazeta.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.