Техно

Пізно виявили: на шаленій швидкості до Землі летить великий астероїд. Фото

До Землі наближається великий астероїд, який виявили у космосі лише 13 січня 2023 року та надали назву 2023 AQ. За приблизними оцінками, розмір космічного тіла становить 100 метрів.

Про це пише видання HiTech.

Як заявили вчені NASA 17 січня, до Землі наблизиться величезний космічний камінь, який летить зі швидкістю в 90 тисяч км/год. Астероїд повинен наблизитись на відстань до нашої планети, яка визначається як потенційно небезпечна.

Мільйони астероїдів кружляють навколо Сонця в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером, але є космічні камені, які перетинають орбіту Землі під час свого руху, а тому наближаються до нашої планети на відстань і називаються навколоземними астероїдами. На сьогодні вже відомо про приблизно 30 тисяч таких космічних каменів, але ще багато з них невідомі науці. Тепер учені відкрили 13 січня новий астероїд, який уже летить до Землі.

За словами вчених, розмір астероїда 2023 AQ, який становить приблизно 100 метрів, робить його потенційно небезпечним для Землі, адже падіння такого об’єкта може спричинити значні руйнування.

У NASA повідомили, що даний астероїд з величезною швидкістю має пролетіти повз нашу планету на відстані в 4,1 млн км, що більш ніж у 10 разів перевищує відстань від Землі до Місяця. Тим не менш, усі астроїди, які наближаються до планети ближче ніж на 8 млн км, вважаються небезпечними. Також вчені заявили, що за останні місяці ще жоден астроїд не пролітав повз Землю зі швидкістю в 90 тисяч км/год, тому цей камінь є одним із найшвидших.

Вчені визначили, що астероїд 2023 року AQ належить до групи навколоземних космічних каменів, які називаються Аполлонами і він здійснює повний оборот навколо Сонця за 1125 днів. Під час свого обертання навколо нашої зірки 2023 AQ підлітає до Сонця найближче на відстань у 78 млн км, а далі від зірки він знаходиться на відстані в 555 млн км. Для порівняння, відстань від нашої планети до Сонця становить приблизно 149 млн. км.

Також у NASA повідомили, що в понеділок, 16 січня, повз Землю пролетів ще один великий астероїд діаметром майже 130 метрів. Астероїд з назвою 2012 BV13 пролетів повз планету на відстані 4,6 млн км зі швидкістю 24 тисячі км/год.

Цей навколоземний астероїд, який виявили ще 10 років тому, належить до групи космічного каміння під назвою Атони. 2012 BV13 робить повний оборот навколо Сонця за 335 днів і знаходиться далі від Сонця під час своєї подорожі в космосі на відстані в 155 млн км, а найближче до зірки він підлітає на відстань в 127 млн км.

Зараз вчені поділяють астероїди на три види: С-типу, S-типу та М-типу. Перші є найпоширенішими в Сонячній системі і в основному складаються з вуглецю. Другі в основному складаються із силікатів та їх значно менше. Що стосується астероїдів М-типу, то в основному вони складаються з металів і зустрічаються найрідше.

Нагадаємо, останній “потенційно небезпечний” астероїд полетів до Землі у січні 2022 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України