Автоновини

Поворот, якого ніхто не очікував: На українців чекають масштабні зміни з водійськими правами

В Україні пропонують змінити порядок видачі автомобільних прав. У профільному Міністерстві внутрішніх справ вже підготували проект закону, який внесення відразу кілька важливих поправок до чинних правил. Вони стосуються як граничного віку отримання прав, так і їхнього терміну дії. Про правила і нововведення пише Оглядач.

Отже, головні зміни для водіїв:

  • У МВС готують проект закону, який істотно змінить правила видачі прав на водіння автомобілів і мотоциклів;
  • Пропонується ввести 4 категорії мототранспорту, збільшити мінімальний вік отримання категорії. Також зміни можуть розмежувати водіння на “механіці” і “автоматі”;
  • Змінюється і термін видачі посвідчень — його де-факто пропонують зменшити до 15 років.

Що пропонують змінити для мотоциклістів

У МВС пропонують істотно розширити перелік категорій водійських прав. Перш за все зміни стосуватимуться любителів мототранспорту. У законі пропонують затвердити 4 категорії (зараз в Україні їх дві А1 (мопеди) та А (мотоцикли)):

  • АМ — мопеди з двигуном до 50 куб. см або 4 кВт (для електробайків).
  • А1 — мотоцикли з мотором до 125 куб. см або 11 кВт.
  • А2 — мототехніка зі співвідношенням маса/потужність не більше 0,2 кВт/кг.
  • А — потужніші мотоцикли.

На перші дві категорії права можна буде отримати з 16 років. А2 видадуть лише 18-річним. За кермо мотоцикла допустять тільки людей старше 20 років. І лише за умови, що у людини є 2-річний стаж керування технікою категорії А2.

Якщо здавав на “автоматі”, за “механіку” сідати не можна

Зміни стосуватимуться і видачі прав для водіїв автобусів і тягачів — вони зможуть отримати документи після 24 років.

Перше посвідчення видаватимуть на термін не більше ніж на 2 роки і з обмеженням швидкості 70 км/рік. Якщо водій зуміє за 2 роки скоїти не більше двох правопорушень, йому дадуть повноцінні права.

Змінюється і термін дії виданих посвідчень. Водієві доведеться підтверджувати свої навички кожні 15 років. Зараз же права видають на 30 років. А для водіїв автобусів і вантажівок атестації будуть частіше — кожні 5 років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України