Війна РФ проти України

Повномасштабна війна з Росією: так чи ні

  В Донбасі триватимуть локальні воєнні дії, обстріли і відтік біженців.

Проведення нелегітимних виборів в Донбасі означає, що найближчим часом буде реалізовуватися наступний сценарій: Росія заявить, що тепер у терористів є власний уряд, парламент і президент, і відповідно, у них є право і на регулярні збройні сили.

Підготовка до цього проходить вже зараз – шляхом перекидання в зайняті терористами райони Донбасу регулярних російських військ і найманців. Сформувавши таким чином війська своїх терористичних республік, Росія зможе говорити, що її поставки зброї бойовикам – це допомога, надана у відповідь на прохання легітимних керівників новостворених держав ДНР і ЛНР.

Як на дії РФ повинна реагувати Україна? Про це вже заявили і президент, і прем’єр-міністр: ми припиняємо фінансування підконтрольної терористам частини Донбасу, що заощадить Україні понад 56 млрд гривень на рік. Світло і тепло на захоплених територіях поки залишать включеними, але я підозрюю, що найближчим часом терористи отримають від України пропозицію оплачувати рахунки. В іншому випадку поставки енергії перекриють, і забезпечення самопроголошених республік світлом і газом доведеться взяти на себе Росії.

На жаль, поки мій прогноз не надто оптимістичний: конфлікт в Донбасі ще не перейшов в стадію замороженого, як в Придністров’ї, де зараз нічого не відбувається і, по суті, не ведеться активних військових дій. В Донбасі ж триватимуть локальні воєнні дії, обстріли, а також зросте потік біженців.

Уряд, за моєю інформацією, зараз готує останнє речення тим, хто хоче виїхати з захоплених територій. Це буде остання хвиля, і всім людям, які захочуть виїхати, допоможуть. Тим же, хто вирішить залишитися в терористичних республіках, ні надавати допомогу, ні виплачувати гроші Україна не буде. І це логічно, податки, зібрані з українського бізнесу, не можуть піти на фінансування терористичних режимів ДНР і ЛНР.

Ще один тривожний момент – лідери терористів заявляють, що планують захоплення нових територій. Сили у них є: в Донбасі зосереджено близько 10 тисяч регулярних російських військ і 15 тисяч найманців, не рахуючи місцевих жителів, які пішли в «ополченці», і іноземців. Відомо, що в розпорядженні терористів знаходяться від 100 до 120 танків, установки залпового вогню тощо, плюс ми знаємо, що Росія підтягла до кордону з Україною свої Іскандери. Але взимку воєн не веде ніхто, навіть росіяни, тому є надія, що ця гра мускулами – чистої води шантаж і до повномасштабної війни не приведе.

З іншого боку, українські Збройні сили перебувають у незрівнянно кращому стані, і взяти їх з наскоку терористам не вдасться. Тому, гадаю, росіяни все ж не зважаться перейти від слів до справи і почати повноцінну експансію.

Дописувач: Тарас БЕРЕЗОВЕЦ

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.