Повітряні електростанції без звичних лопаток турбіни. Фото, відео

Іспанська компанія Vortex Bladeless розробляє вітроелектричні установки без звичних лопаток турбіни.

Турбіна, зроблена з композитних матеріалів, складається з двох частин – верхня має специфічний рельєф поверхні, що сприяє утворенню потоків повітря, і розгойдується відносно нерухомої нижньої частини. Між ними встановлені кільцеві магніти, що підсилюють коливання.

Частота коливань верхньої частини відповідає частоті обертання повітряних потоків, що виникають під дією вітру, що в підсумку утворює резонанс. Якщо для інших сфер (наприклад, будівництва) цей резонанс є згубним, то в даному випадку його, навпаки, вигідно посилювати, щоб отримувати більше енергії. Технічні характеристики Vortex Bladeless поки не розкриває, але запевняє, що така конструкція з мінімальною кількістю рухомих частин буде відрізнятися підвищеною надійністю в порівнянні з традиційними лопатковими конструкціями.

З інших переваг іспанські інженери також відзначають низькі витрати на будівництво і обслуговування, безшумну роботу, а також абсолютну безпеку для кажанів і птахів, які гинуть від лопаток повітряних електростанцій.

Популярная Механика

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh