Авторські статтіТехно

Повітряні електростанції без звичних лопаток турбіни. Фото, відео

Іспанська компанія Vortex Bladeless розробляє вітроелектричні установки без звичних лопаток турбіни.

Турбіна, зроблена з композитних матеріалів, складається з двох частин – верхня має специфічний рельєф поверхні, що сприяє утворенню потоків повітря, і розгойдується відносно нерухомої нижньої частини. Між ними встановлені кільцеві магніти, що підсилюють коливання.

Частота коливань верхньої частини відповідає частоті обертання повітряних потоків, що виникають під дією вітру, що в підсумку утворює резонанс. Якщо для інших сфер (наприклад, будівництва) цей резонанс є згубним, то в даному випадку його, навпаки, вигідно посилювати, щоб отримувати більше енергії. Технічні характеристики Vortex Bladeless поки не розкриває, але запевняє, що така конструкція з мінімальною кількістю рухомих частин буде відрізнятися підвищеною надійністю в порівнянні з традиційними лопатковими конструкціями.

З інших переваг іспанські інженери також відзначають низькі витрати на будівництво і обслуговування, безшумну роботу, а також абсолютну безпеку для кажанів і птахів, які гинуть від лопаток повітряних електростанцій.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України