Авторські статтіТехно

Повільна загибель Малої Магелланової Хмари зафіксована астрономами. Фото

Відбувається потужний відтік газоподібного водню – стверджують вчені.

Повільна загибель Малої Магелланової Хмари зафіксована астрономами радіотелескопом ASKAP. Виявилося, що у карликового супутника Чумацького Шляху може припинитися створення нових зірок протягом 0,6-3 млдр років. Це загрожує повним зникненням та неспроможністю створювати нові зірки.

Вчені з Австралійського національного університету впевнені, що останні зображення в три рази точніше показують реальну ситуацію, ніж попередні. Команда змогла вивчити взаємодію карликової галактики і її середовища.

Повільна загибель Малої Магелланової Хмари

Астрономи змогли виміряти, скільки маси втратила карликова галактика. Цей аспект досить важливим у дослідженні, оскільки вчені змогли визначити джерело газу для Магелланової потоку, навколишній Чумацький Шлях. Вчені припускають, що Мала Магелланова Хмара буде поглинена нашою Галактикою.

Повільна загибель Малої Магелланової Хмари

Завдяки телескопу ASKAP можна буде зрозуміти, яким чином відбувається еволюція галактик, і як відбувається зливання карликової системи з нашою Галактикою. Знімки, отримані з радіотелескопа, демонструють всі деталі карликової галактики з найменшими деталями, чого вченим без його допомоги раніше добитися не вдавалося.

Нагадаємо, раніше вчені заявили, що в галактиці Маркарян-6 з’явився газ невідомого походження. Він, на думку астрономів, міг проникнути туди в простір між скупченням зірок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України