Авторські статті

Повернення до Конституції 2004 року може допомогти у розв’язанні кризи

Повернення України до Конституції 2004 року за рішенням Верховної Ради України може стати політико-правовим механізмом для розв’язання суспільно-політичної кризи, яка триває в країні понад 2 місяці. Про це заявила народний депутат парламентської фракції “УДАР” Наталія Агафонова сьогодні у ефірі телеканалу ТВі.

“В ситуації глибокої політичної кризи потрібно розуміти, що потрібен легітимний майданчик для вирішення кризи. Понад 2 місяці цієї кризи довели, що президент не в змозі вийти на діалог для вирішення цієї кризи. Отже, єдине намагання – це дійсно законним шляхом повернутися до Конституції 2004 року”, – сказала Агафонова.

За її словами, повернення до парламентсько-президентської моделі  державного устрою дозволить відновити систему стримування і противаг всіх гілок влади. “В 2010 році з Конституцією жорстоко погралися. Дійсно, судді Конституційного суду мали б зараз єдиним законним правильним шляхом скасувати своє рішення, але на разі ми маємо тільки політико-правове рішення, яке у парламенті повинні підтримати 226 депутатів”, – зазначила депутат.

Агафонова наголосила, що лише після відновлення дії Конституції 2004 року можна перейти до процедури її вдосконалення в парламенті. “Тільки після цього можна підписати щось на зразок конституційно-правового договору, як це було у 1995 році, коли президент і парламент підписали таку угоду, щоб закріпити майбутню модель, і до прийняття Конституції діяв цей конституційно-правовий договір”, – додала вона.

“Цими сесійними тижнями у парламенту є ще шанс залишитися тим майданчиком, який може вирішити політичну кризу. Питання полягає в тому, чи зможуть депутати з фракції Партії регіонів, яка захиталася останнім часом, ухвалити для себе законне і правильне рішення і приєднатися до переформатування більшості”, – підкреслила Наталія Агафонова.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.