Повернення до Конституції 2004 року може допомогти у розв’язанні кризи

Повернення України до Конституції 2004 року за рішенням Верховної Ради України може стати політико-правовим механізмом для розв’язання суспільно-політичної кризи, яка триває в країні понад 2 місяці. Про це заявила народний депутат парламентської фракції “УДАР” Наталія Агафонова сьогодні у ефірі телеканалу ТВі.

“В ситуації глибокої політичної кризи потрібно розуміти, що потрібен легітимний майданчик для вирішення кризи. Понад 2 місяці цієї кризи довели, що президент не в змозі вийти на діалог для вирішення цієї кризи. Отже, єдине намагання – це дійсно законним шляхом повернутися до Конституції 2004 року”, – сказала Агафонова.

За її словами, повернення до парламентсько-президентської моделі  державного устрою дозволить відновити систему стримування і противаг всіх гілок влади. “В 2010 році з Конституцією жорстоко погралися. Дійсно, судді Конституційного суду мали б зараз єдиним законним правильним шляхом скасувати своє рішення, але на разі ми маємо тільки політико-правове рішення, яке у парламенті повинні підтримати 226 депутатів”, – зазначила депутат.

Агафонова наголосила, що лише після відновлення дії Конституції 2004 року можна перейти до процедури її вдосконалення в парламенті. “Тільки після цього можна підписати щось на зразок конституційно-правового договору, як це було у 1995 році, коли президент і парламент підписали таку угоду, щоб закріпити майбутню модель, і до прийняття Конституції діяв цей конституційно-правовий договір”, – додала вона.

“Цими сесійними тижнями у парламенту є ще шанс залишитися тим майданчиком, який може вирішити політичну кризу. Питання полягає в тому, чи зможуть депутати з фракції Партії регіонів, яка захиталася останнім часом, ухвалити для себе законне і правильне рішення і приєднатися до переформатування більшості”, – підкреслила Наталія Агафонова.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 + 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh