Повернення “Приватбанку” Коломойському може мати плачевні наслідки

Оцінка наслідків повернення “Привату” Коломойському

Один з найавторитетніших британських фінансових журналів «Euromoney» за посиланням (цікаво, перейменують чи після Брексіта?;)) – не для широкої публіки, а чтиво переважно для експертів – викотив цілу редакторську колонку на тему можливих наслідків повернення після виборів «Приватбанку» його колишнім власникам.

Такий інтерес до українського банку британських експертів цілком зрозумілий.

– По-перше, там у них прямо за рогом Високий суд Лондона так довго і сумно готувався розглянути позов «Приватбанку» проти Боголюбова та Коломойського, що Боголюбов просто не поспішаючи вивів свої останні активи з-під британської юрисдикції. Природно, вся тусовка стежила і обговорювала. По-друге, націоналізація «Приватбанку» уважно вивчалася світовою фінансовою спільнотою, отримала схвальні оцінки, і, без сумніву увійде, якщо вже не увійшла, в профільні підручники … причому, на відміну від інших українських прикладів, аж ніяк не в розділ «Як не в жодному разі не треба чинити ».

Редактор «Euromoney» по Центральній і Східній Європі Люсі Фіцджордж-Паркер пише в гіркому іронічному ключі, мовляв, коли їй два роки тому розповіли розклад, як Ігор Коломойський збирається створити в Україні управлінський вакуум, щоб викупити Приватбанк за 1 гривню, вона покрутила пальцем у скроні. А зараз навіть британські ЗМІ повідомляють, що два найбільш рейтингових кандидата в президенти України їдять у Бені з руки.

Тим більше, про що вона вже не пише, але нам тут зовсім ясно, йому навіть не потрібно вигравати президентські вибори – вистачить і парламентських, благо єврооптимісти і младореформаторів вже навперебій миготять в масовці самого смішного, на думку більшості українців, кандидата. Усміхнений такий – український Гагарін, хоч він у нас і не перший Космос, так. І вже перші його виступи показали, що ніхто не зможе створити управлінський вакуум краще за нього.

І адже клоуну на Банковій навіть вирішувати нічого не доведеться – відчувши на самому верху слабину, можна буде спокійно рвати «Приватбанк» та «Укрнафту» на шматки через суди.

Але не це, на думку Люсі Фіцджордж-Паркер, головний наслідок перемоги кандидатів від Коломойського. Повернення «Приватбанку» колишньому власнику стане кинутої в обличчя МВФ і всьому міжнародному фінансовому співтовариству рукавичкою, і, в такому випадку, вони підуть з України назавжди. Разом з усіма видами на інвестиції та кредити. І ось це дійсно стане справжньою катастрофою для економіки України. Катастрофою, від якої Україна вже може не оговтатися ніколи.

Нагадаю, Люсі Фіцджордж-Паркер написала цю колонку не для українських виборців. Її аудиторія – європейські експерти міжнародних фінансових ринків, власне, ті люди, які формують міжнародну фінансову стратегію. І колонка Люсі Фіцджордж-Паркер в «Euromoney» це свідчення того, що вони, дивлячись на наших кандидатів в президенти, вже почали прораховувати свій відхід з України. І ніяке сяюче обличчя вічного єврооптиміста Лещенко за спиною Зеленського від цього не врятує. Просто це зовсім інший, відмінний від звичного Сергію, рівень прийняття рішень.

P.S .: І вже коли писав цей пост, погуглити найсвіжіші новини під тегом # Коломойський. Як виявилося, фірми Коломойського і Боголюбова ще в січні перестали обслуговувати навіть ту невелику частину боргу перед «Приватбанком», яку вони визнавали. Схоже, ці стерв’ятники вже відчувають себе переможцями, і нагулюють апетит.

Андрій Плахонін

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh