Авторські статтіЕкономіка

Повернення “Приватбанку” Коломойському може мати плачевні наслідки

Оцінка наслідків повернення “Привату” Коломойському

Один з найавторитетніших британських фінансових журналів «Euromoney» за посиланням (цікаво, перейменують чи після Брексіта?;)) – не для широкої публіки, а чтиво переважно для експертів – викотив цілу редакторську колонку на тему можливих наслідків повернення після виборів «Приватбанку» його колишнім власникам.

Такий інтерес до українського банку британських експертів цілком зрозумілий.

– По-перше, там у них прямо за рогом Високий суд Лондона так довго і сумно готувався розглянути позов «Приватбанку» проти Боголюбова та Коломойського, що Боголюбов просто не поспішаючи вивів свої останні активи з-під британської юрисдикції. Природно, вся тусовка стежила і обговорювала. По-друге, націоналізація «Приватбанку» уважно вивчалася світовою фінансовою спільнотою, отримала схвальні оцінки, і, без сумніву увійде, якщо вже не увійшла, в профільні підручники … причому, на відміну від інших українських прикладів, аж ніяк не в розділ «Як не в жодному разі не треба чинити ».

Редактор «Euromoney» по Центральній і Східній Європі Люсі Фіцджордж-Паркер пише в гіркому іронічному ключі, мовляв, коли їй два роки тому розповіли розклад, як Ігор Коломойський збирається створити в Україні управлінський вакуум, щоб викупити Приватбанк за 1 гривню, вона покрутила пальцем у скроні. А зараз навіть британські ЗМІ повідомляють, що два найбільш рейтингових кандидата в президенти України їдять у Бені з руки.

Тим більше, про що вона вже не пише, але нам тут зовсім ясно, йому навіть не потрібно вигравати президентські вибори – вистачить і парламентських, благо єврооптимісти і младореформаторів вже навперебій миготять в масовці самого смішного, на думку більшості українців, кандидата. Усміхнений такий – український Гагарін, хоч він у нас і не перший Космос, так. І вже перші його виступи показали, що ніхто не зможе створити управлінський вакуум краще за нього.

І адже клоуну на Банковій навіть вирішувати нічого не доведеться – відчувши на самому верху слабину, можна буде спокійно рвати «Приватбанк» та «Укрнафту» на шматки через суди.

Але не це, на думку Люсі Фіцджордж-Паркер, головний наслідок перемоги кандидатів від Коломойського. Повернення «Приватбанку» колишньому власнику стане кинутої в обличчя МВФ і всьому міжнародному фінансовому співтовариству рукавичкою, і, в такому випадку, вони підуть з України назавжди. Разом з усіма видами на інвестиції та кредити. І ось це дійсно стане справжньою катастрофою для економіки України. Катастрофою, від якої Україна вже може не оговтатися ніколи.

Нагадаю, Люсі Фіцджордж-Паркер написала цю колонку не для українських виборців. Її аудиторія – європейські експерти міжнародних фінансових ринків, власне, ті люди, які формують міжнародну фінансову стратегію. І колонка Люсі Фіцджордж-Паркер в «Euromoney» це свідчення того, що вони, дивлячись на наших кандидатів в президенти, вже почали прораховувати свій відхід з України. І ніяке сяюче обличчя вічного єврооптиміста Лещенко за спиною Зеленського від цього не врятує. Просто це зовсім інший, відмінний від звичного Сергію, рівень прийняття рішень.

P.S .: І вже коли писав цей пост, погуглити найсвіжіші новини під тегом # Коломойський. Як виявилося, фірми Коломойського і Боголюбова ще в січні перестали обслуговувати навіть ту невелику частину боргу перед «Приватбанком», яку вони визнавали. Схоже, ці стерв’ятники вже відчувають себе переможцями, і нагулюють апетит.

Андрій Плахонін

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України