Політика

Постачання Україні крилатих ракет великої дальності: Politico розкрило позицію Байдена

Адміністрація Байдена “відкрита” до вирішення питання постачання Україні крилатих ракет дальнього радіусу дії. Вважається, що це додасть українським винищувачам F-16 більшої бойової потужності.

Така готовність Білого дому надати Києву ракети Joint Air-to-Surface Standoff Missile (JASSM) з’явилася на тлі напрочуд успішної наземної операції ЗСУ на території Росії, пише Politico.

Остаточного рішення щодо відправки ракет ще не ухвалено, але, за словами одного з чиновників з Білого дому, адміністрація працює над складними деталями. Ці питання включають перевірку передачі чутливих технологій і забезпечення того, щоб українські літаки могли запустити ракету вагою понад тонну, яка несе боєголовку вагою 450 кілограмів.

Чиновнику, а також двом іншим особам, знайомим із внутрішніми дискусіями, було надано анонімність для обговорення чутливих питань.

Пентагон відмовився коментувати, чи схвалив він передачу ракети.

“Ми розглядаємо низку варіантів, щоб задовольнити потреби України в безпековій допомозі, однак ми не маємо жодної інформації, яку могли б надати”, – сказав речник Пентагону Джефф Юргенсен.

Дебати навколо JASSM і готовність адміністрації Байдена розглянути можливість її передачі роблять цю ракету останньою в довгій лінійці складних озброєнь, які колись вважалися забороненими для передачі Україні.

Деякі члени Конгресу і політичні опоненти звинувачували адміністрацію Байдена в тому, що вона занадто повільно просувається до того, щоб дати Києву обладнання, необхідне для перемоги у війні.

Цей крок може бути зроблено в останні місяці президентства Джо Байдена, після чого рівень підтримки України з боку США стане менш передбачуваним, особливо якщо колишній президент Дональд Трамп знову займе Білий дім.

Ракети повітряного базування дадуть українським ВПС можливість, яку мають лише деякі інші країни: запускати крилаті ракети на відстань понад 370 кілометрів з американського винищувача четвертого покоління.

Поки переговори в Білому домі та Пентагоні тривають, представник адміністрації попередив, що до того, як ракети потраплять до України, треба буде виконати ще багато роботи.

Необхідно переконатися, що наявні у Києва літаки радянської епохи і нещодавно поставлені F-16 зможуть запускати ракети по цілях. За інформацією двох джерел Пентагон уже працює з Україною над цими технічними питаннями.

Українські парламентарі та радники президента Володимира Зеленського протягом останніх кількох місяців тиснули на посадовців Байдена та законодавців на Капітолійському пагорбі, вимагаючи відправити JASSM.

Цей тиск посилився, коли когорта українських парламентаріїв відвідала Вашингтон у липні. За словами одного з них, їхнє прохання потрапило до радника з національної безпеки Джейка Саллівана.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України