Авторські статтіДіаспора

Посол України в Чехії вважає, що українські заробітчани багато зробили для Чехії

Посол України в Чехії Євген Перебийніс дав інтерв’ю виданню Deník N, в якому розповів про стереотипи і гастарбайтерів, які заслуговують пам ” ятника.

«У Чехії сприймають українців стереотипно. Після Майдану ситуація змінюється, тому що частина чеського суспільства побачила активну і сильну Україну, а не дику країну, яка постачає дешеву робочу силу. Тим не менше, років 20 чехи сприймали Україну як терра інкогніта. Українці для вас були просто робітниками. Ніхто нічого не чув про наше мистецтво, літературу, художників, фільми. Хочу, щоб українців перестали сприймати людей з воюючої країни або як робітників», — сказав Євген Перебийніс.

Після репліки журналіста про те, що українських робітників у Чехії набагато більше, ніж українських художників, посол України заявив наступне: «Думаю, за те, що українські робітники зробили в Чехії за останніх 25 років, їм слід поставити невеличкий пам”ять. В останні десятіліття Чеську Республіку будували українці, і я б хотів, щоб чеське суспільство віддячило їм за це».

Що стосується політики, то Євген Перебийніс вважає, що «Володимирові Путіну потрібна вся Україна, а не тільки Крим і Донбас».

«Без України Російська імперія неможлива, тому на Україну хочуть утримати в сфері впливу Росії. Наша революція почалася з-за бажання вступити в ЄС і НАТО. Росія боїться, що Україна стане позитивним прикладом для її громадян, і тому бачить в нас загрозу», — переконаний посол.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України