Авторські статтіВійна рф проти України

Посол Канади в Україні передав ЗСУ новітнє обладнання для проведення розмінування. Фото

 

1Сьогодні, 28 листопада, у Кам’янець-Подільському, в Центрі розмінування Збройних Сил України, під час вручення саперам Центру сертифікатів міжнародного зразка з протидії саморобним вибуховим пристроям за стандартами країн НАТО, посол Канади в Україні пан Роман Ващук передав українським військовим новітнє обладнання для проведення заходів із розмінування.

В урочистій церемонії вручення сертифікатів українським військовослужбовцям, які протягом шести тижнів, під керівництвом представників збройних сил Канади, опановували методики з пошуку та знищення саморобних вибухових пристроїв, взяли участь посол Канади в Україні пан Роман Ващук, начальник відділу протимінної діяльності управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України полковник Сергій Зубаревський, міський голова Кам’янець-Подільського Михайло Сімашкевич.

— Сьогодні ми передаємо українським військовим не засоби озброєння, а засоби роззброєння, — вітаючи саперів Центру розмінування, наголосив посол Канади в Україні пан Роман Ващук. — Засоби безпеки як для військових, так і для цивільного населення. Це матеріальний вияв нашої дружби, нашої солідарності з українським народом.

В свою чергу, полковник Сергій Зубаревський від імені Міністра оборони України, Начальника Генерального штабу Збройних Сил України подякував пану Роману Ващуку за надану допомогу, зауваживши:

— Канадський народ та його військовослужбовці, надаючи всебічну підтримку у боротьбі українському народові за право на своє існування, вкотре демонструють усьому цивілізованому світу свою відданість принципам демократії та неприпустимості розв’язування у 21 столітті військових конфліктів шляхом руйнування існуючих кордонів незалежних європейських держав.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, роковини якого цього дня відзначають в державі.

Серед переданого Центру розмінування Збройних Сил України новітнього обладнання: три роботизованих системи TALON, п’ятнадцять захисних костюмів EOD9 підвищеного ступеню рухливості, три телескопічних маніпулятори.

Охарактеризовуючи його, тимчасово виконуючого обов’язки начальника Центру підполковник Олег Гаврилюк зазначає, що його використання під час розмінування чи знешкодження саморобних вибухових пристроїв до мінімуму зводить ризик сапера. В рамках пройденого курсу підготовки військовослужбовці Центру на практиці відпрацювали весь алгоритм дій щодо використання роботизованих систем для знешкодження вибухових пристроїв.

— Вже найближчим часом це обладнання відправиться в зону проведення антитерористичної операції, а з понеділка вже нова група військовослужбовців за стандартами країн НАТО вивчатиме, як протидіяти саморобним вибуховим пристроям, — підкреслив підполковник Олег Гаврилюк.

Міністерство оборони України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України