Посол Аргентини в Україні під час зустрічі з Блаженнішим Святославом відзначила активну суспільну роль УГКЦ в умовах пандемії коронавірусу

Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, зустрівся у п’ятницю, 4 вересня, із Надзвичайним і Повноважним послом Аргентини в Україні Еленою Летісією Тересою Мікусінскі. Зустріч відбулася на прохання пані Посла.

Під час розмови пані Посол відзначила активну суспільну роль Української Греко-Католицької Церкви, зокрема її соціальне служіння в умовах пандемії коронавірусу. У розмові пані Елена поділилася своїм спостереженням: відповідь Української Греко-Католицької Церкви на проблему пандемії цілком відрізняється від відповідей Католицької Церкви в різних країнах світу. За її словами, Аргентинське посольство стежить не тільки за релігійною ситуацією в Україні, а й за способом діяльності та відчитування дійсності з боку Церков України.

Пані Посол оцінила активність УГКЦ в усвідомленні глибини небезпеки коронавірусу. У розмові сторін йшлося не так про важливість виконання державних заборон, а про й те, що Церква від початку пандемії поставила акцент у душпастирській діяльності  на збереженні життя і здоров’ї своїх вірних. Її вразило те, що Церква завжди говорила про безпечний простір у своїх храмах та інституціях.

Під час зустрічі сторони також обговорили соціальне служіння УГКЦ в умовах пандемії. Блаженніший Святослав розповів про пошук ресурсів для громадян і про те, як у Патріаршому домі близько половини року проживали медики, які потребували обсервації. За словами Предстоятеля УГКЦ, жоден єпископ у світі не відкривав своєї приватної домівки для лікарів під час пандемії.

У розмові Отець і Глава УГКЦ пояснив, що УГКЦ завжди намагалася бути матір’ю і учителькою свого народу, а весь церковний простір вважався народним, де люди могли отримати відповідну опіку. За його словами, особливо це проявилося в час Майдану. Відповідно, у нових обставинах Церква не могла вчинити по-іншому.

За словами пані Посла, Аргентинське посольство звернуло увагу на соціальну активність УГКЦ і її допомогу навіть державним лікарням.

Окремо сторони обговорили просвітницьку діяльність Церкви. Зокрема відзначили, що  різні Церкви по-різному сприймають і проявляють свою просвітницьку діяльність. Натомість УГКЦ не просто говорила про небезпеку, а й пояснювала правила, як забезпечити епідеміологічну безпеку. Це проявилося в освітніх ініціативах у католицьких школах, які мають на меті  зробити більш свідомими учнів, студентів і викладачів.

На переконання пані Елени, досвід Української Греко-Католицької Церкви є дуже цінним для інших держав, зокрема для Аргентини.

На завершення зустрічі Блаженніший Святослав подарував пані Послу книжку «Переслідувані за правду», адже пані Мікусінскі своїм корінням пов’язана з Україною і цікавилася періодом переслідування УГКЦ.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh