Посланці миру аж до мучеництва

Монаша родина Братів Менших Конвентуальних сьогодні, 5 грудня, переживає радісну подію. У Перу будуть беатифіковані двоє францисканців – о. Міхал Томашек та о. Збігнєв Стшалковський. Що незвичного було в їхньому житті?

Отець Міхал Томашек народився 23 вересня 1960 року в Ленкавіці (поблизу Живця, Польща). Вступив до Ордену Братів Менших Конвентуальних, 23 травня 1987 року отримав свячення і протягом двох років служив в одній з польських парафій. У липні 1989 року розпочав місійну працю в Перу. Був скромною і набожною людиною, з глибокою вірою і великим шанувальником Богородиці. Мав потужний дар євангелізації молоді та дітей, особливо музикою і співом.

Отець Збігнєв Стшалковський народився 3 липня 1958 року у Тарнові (Польща). Отримав рукоположення 7 червня 1986 року і кілька років працював вихователем та віце-ректором Нижчої Духовної Семінарії Францисканців у Лєгніці. У листопаді 1988 року виїхав на місії в Перу. Був сильним та відважним, піклувався про хворих. Прагнення служити іншим випливало з його глибокої віри і бажання наслідувати св. Максиміліана Кольбе. Організаторські здібності поєднував з працьовитістю і великою відповідальністю. Був шанувальником усього живого, як святий Франциск з Асізі.

Отці Міхал і Збігнєв були місіонерами з Краківської провінції Францисканців Ордену Братів Менших Конвентуальних. З любов’ю служили Богові та ближнім, аж до жертвування власного життя 9 серпня 1991 року у м. Пар`якото в перуанських Андах. Терористи «Сендеро Луміносо» вбили їх, стверджуючи, що вони «ошукували народ, пропагували мир і приспали людей релігією через розарій, Меси, читання Святого Письма; чинили так, що мешканці тих околиць виступали проти революції». Мученики були поховані у храмі Пар`якото. Беатифікаційний процес розпочався у 1996 році, беатифікація відбудеться 5 грудня цього року у Чімботе (Перу).

Про приклад францисканців-мучеників сказав тарновський єпископ Анджей Єж: «Це дуже важливе і актуальне свідчення мучеництва і любові до Христа у середовищі розбитого світу, …, однак це свідчення не випливає з насильства, лише з любові. Кожен з нас живе цим свідченням дару з себе, коли виконує працю з заанґажуванням, піклуючись про свою родину, подружжя, реалізуючи своє покликання, переносячи труднощі, образи, з любов’ю і прощенням щодо інших осіб…».

На могилах мучеників є такий напис: «Міцні у вірі, розпалені любов’ю, посланці миру аж до мучеництва». Кров мучеників одразу ж принесла свої плоди. Місцеве населення після їх смерті сказало «досить» вбивствам. На чолі з єпископом Луїсом Бамбареном воно вийшло на вулиці і почало демонстрацію.

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh