Авторські статті

РПЦ потрапила у свою власну пастку, – Портников

Москва добре знає, що тільки Константинополь у праві надавати автокефалію якої-небудь церкви, РПЦ може ініціювати процес, але останнє слово все одно за Вселенським Патріархом. У зв’язку з цим, розуміючи патовість ситуації, РПЦ могла сама першою ініціювати надання томосу УПЦ ще в 90-ті роки. Таку думку в ефірі одного з телеканалів висловив політолог, журналіст Віталій Портников.

Він зазначає, що тоді не факт, що Константинополь це визнав б, бо вважав, що це його метрополія і він повинен вирішувати – надавати томос чи ні. Тому після того, як російський патріарх видав б томос потрібно було б все одно їхати в Константинополь і домовлятися про Україну. В даному випадку двигуном процесу був б російський патріарх і, отже, вся Єдина помісна автокефальна церква перебувала в зоні впливу Москви та російського православ’я, як це сталося з Грузинською церквою. Ті, що патріарх РПЦ був ініціатором томосом залишило Грузинську церкву в зоні впливу РПЦ по сьогоднішній день.

Віталій Портников зазначив, що в українському випадку РПЦ не зіграла на випередження, тому що потрапила у власну пастку того, що ніяких українців не існує. Це не питання етіологічне, тому що в Москві розуміли, що Київська митрополія потрапила в РПЦ після того, як сама РПЦ вже стала існувати. З РПЦ зіграла злий жарт ідея, що Україна – це тимчасове утворення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.