ЄС|NATO

Портников пояснив, чому США вдалося легко — без втрат — зупинити формування в 500 чоловік на бронетехніки в Сирії

7 лютого в Сирії під Дейр-ез-Зором відбулося перше після закінчення холодної війни пряме бойове зіткнення між американськими і російськими збройними силами.

Для останніх це битва закінчилося блискавичним і розгромною поразкою: за даними учасника бою, втрати склали від 200 до 250 осіб.

Український оглядач Віталій Портніков у бесіді з Newsader розповів Чому Сполученим Штатам вдалося так легко — без втрат зі свого боку — зупинити формування чисельністю 500 осіб на бронетехніці:

“Та того, що Сполучені Штати мають військову міць, з якої не порівнянна військова міць навіть не стільки Російської Федерації, скільки тих сил, які Росія застосовує в якості камуфляжу.

Чому цього не було зроблено раніше? З однієї простої причини: США просто не хотіли, а не тому, що не могли. Вісь ця оманлива річ, яка весь час заводити Путіна і його оточення в нові і нові політичні пастки. Він не може зрозуміти, що з ним не хочуть зв’язуватися не тому, що не можуть і відчувають слабкість, а тому, що не хочуть зайвих жертв і ескалації напруженості, розраховуючи домовитися з допомогою політичних методів.

Це все насправді — на превеликий жаль — діалог з хуліганом. Дворовим хуліганом, роль якого так добре вжилася Росія. Коли люди починають його перестерігати, пояснюючи, що недобре так себе вести, що не треба ображати маленьких і бити скло, він абсолютно щиро думає, що всі ці сильні дорослі люди досить сильні і м’яка язисті, можливо, мають розряди з боксу та інших видів єдиноборств — його боятися, тому що він такий розв’язків язний: захоче — в морду дасть, захоче — заточуванням штрикне. І він починає по відношенню до цих людей вести себе абсолютно, так би мовити, впевнено.

І раптом один з цих людей просто починає його бити. Просто біті. Без всяких вже пояснень і нотацій. І він лежить на підлозі — побитий, закривавлений і не розуміє, що сталося. Тому що його оцінка світу була пов’язана з упевненістю в тому, що сильні люди — слабаки. Це та оцінка світу, яка сьогодні присутня в Кремлі. А сильні люди просто гуманні. І це ті, що не може зрозуміти ні Володимир Путін, ні ті, хто йому радять: сила гуманності набагато сильніше, ніж сила хуліганства. Але в якийсь момент сила гуманності починає проявляти себе інакше, і тоді хуліган виявляється розподіленого і побитим.” – вважає Портников.

Рекомендуємо переглянути: У Мережі з’єднання явилися потужні відеокадри, як ВПС США завдали удару по путінсько-асадовским військам в Сирії

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України